Бронювання від мобілізації та виплати – усі зміни грудня 2024 в Україні

Бронювання від мобілізації та виплати – усі зміни грудня 2024 в Україні 1

У грудні на українців чекає багато змін. Кожен має отримати тисячу гривень “зимової підтримки”, а малозабезпеченим родинам і з дітьми держава виплатить додаткові кошти. До того ж запрацюють нові критерії бронювання від мобілізації для працівників підприємств.

РБК-Україна в матеріалі нижче розповідає про ключові зміни грудня 2024.

Зміст:

  • Бронювання по-новому
  • Зимова підтримка: коли нарахують “тисячу Зеленського”
  • Грошова допомога на дітей
  • Відкриття Подільського мосту в Києві
  • ” запускає нові поїзди
  • Новорічні свята і головна ялинка

Бронювання по-новому

Новий порядок бронювання від мобілізації в Україні запрацює 1 грудня 2024. Правила були змінені після урядового аудиту підприємств на відповідність статусу критичних.

Відтепер оформлення відстрочки від мобілізації відбуватиметься через портал “ та узгоджуватиметься Мінекономіки та Міноборони.

Підприємства та установи, які раніше мали статус критичних, мають підтвердити його у термін до 28 лютого 2025. Зазначимо, до цієї дати продовжать діяти відстрочки для працівників цих підприємств, які були видані до 1 грудня 2024.

Додатково вводиться критерій щодо заробітної плати працівника, якому оформлюється бронь, – середня зарплата за останній квартал не може бути нижчою ніж 2,5 мінімальної зарплати, тобто 20 тис. грн.

Також у підприємства не має бути заборгованості зі сплати всіх податків.

Докладніше про зміни правил бронювання йдеться в матеріалі “Бронь від мобілізації працюватиме по-новому: як зміняться правила від грудня”.

Зимова підтримка: коли нарахують “тисячу Зеленського”

Наприкінці жовтня президент Володимир Зеленський доручив уряду виплатити українцям по 1000 грн з коштів державного бюджету в рамках “Зимової підтримки”.

Подати заявку на ці виплати можна буде з 1 грудня 2024 до лютого 2025. Оформлення відбуватиметься в мобільному застосунку “Дія”.

Бронювання від мобілізації та виплати – усі зміни грудня 2024 в Україні 2Фото: заявку на “тисячу Зеленського” можна подавати з 1 грудня (Віталій Носач, РБК-Україна)

Кошти зарахують на спеціальний рахунок (той же, на який надходять кошти “Національного кешбеку” за купівлю товарів українського виробництва).

Пенсіонерам та особам з інвалідністю 1 та 2 групи, які є отримувачами пенсії або соціальної допомоги через АТ “Укрпошта”, кошти готівкою буде надано через “Укрпошту”.

Витратити “тисячу Зеленського” можна буде до 31 грудня 2025 року на ті ж товари та послуги, що і кошти “Національного кешбеку”: оплата комуналки, квитки на транспорт, ліки, книги тощо.

Грошова допомога на дітей

Ще одна виплата в рамках “Зимової підтримки” – грошова допомога малозабезпеченим родинам із дітьми, родинам переселенців із дітьми та особам з інвалідністю І групи з-поміж ВПО під назвою “Тепла зима”.

На кожну дитину виплатять 6500 грн одноразової допомоги, таку ж суму отримають особи з інвалідністю.

В уряді розповіли, що програма “Тепла зима” допоможе українцям у проходженні холодного періоду. “Це кошти на купівлю дітям теплого одягу, взуття та інших речей, які потрібні взимку”, – пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Гроші надійдуть отримувачам протягом грудня 2024. Додатково звертатися за оформленням цієї допомоги не потрібно.

Завдяки цифровим обмінам та інформації з державних реєстрів, виплату буде призначено автоматично, а кошти надійдуть на картковий рахунок отримувача допомоги.

    Відкриття Подільського мосту в Києві

    1 грудня відкривається рух Подільским мостом у столиці. Зокрема буде дозволено проїзд для легкових автомобілів та громадського транспорту, однак для вантажних авто міст все ще буде закритим.

    Бронювання від мобілізації та виплати – усі зміни грудня 2024 в Україні 3Фото: 1 грудня дозволять рух Подільским мостом (Віталій Носач, РБК-Україна)

    Як повідомив міський голова Віталій Кличко, новий маршрут також включатиме проїзд новозбудованим тунелем, який з’єднує міст із вулицею Петра Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича і Троєщини.

    Наразі мостом можуть їздити тільки спецтранспорт і автобус маршруту №111. Благоустрій території завершать до кінця року без перешкод для руху.

    “Укрзалізниця” запускає нові поїзди

    У середині грудня “Укрзалізниця” відкриває нові маршрути сполучення як всередині країни, так і міжнародні.

    Новий потяг №9/10 Київ-Будапешт курсуватиме з 15 грудня. Орієнтовна вартість квитка становитиме 3 тис. грн, передбачено вагони купе та люкс.

    В УЗ зазначають, що розклад руху поїзда було складено так, щоб пасажири могли зручно здійснити пересадку та швидко дістатися Відня, Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, а також Румунії, Словенії та інших європейських країн.

    Також із 15 грудня нові поїзди запускають з Харкова, Дніпра, Полтави, відкривається додаткове сполучення з курортами Карпат:

    • № 33/34 Кривий Ріг – Ясіня (через Львів);
    • № 61/62 Дніпро – Рахів (через Львів);
    • № 83/84 Київ – Солотвино;
    • № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук – Ужгород;
    • № 145/146 Харків – Чернівці;
    • № 165/166 Харків – Черкаси (через Дніпро);
    • № 823/824 Харків – Дніпро.

    Новорічні свята та головна ялинка

    На початку грудня відкривається цикл зимових свят. Після переходу Православної церкви України на новий календар День святого Миколая вже другий рік поспіль відзначатимемо раніше – 6 грудня замість 19-го.

    Також на грудень припадає Різдво Христове (25 грудня), що входить до переліку державних свят. Проте варто зазначити, що через воєнний стан в Україні всі додаткові вихідні на свята скасовано.

    Бронювання від мобілізації та виплати – усі зміни грудня 2024 в Україні 4Фото: головну ялинку відкриють 6 грудня 2024 (GettyImages)

    Масових розваг та ярмарків цьогоріч також не планується. Так, Рада оборони Києва рекомендувала утриматись від масових заходів на відкритих локаціях під час новорічних свят.

    Втім головну ялинку в столиці все ж встановлять. Її можна буде побачити на Софійській площі з 2 грудня 2024 до 10 січня 2025, а відкриття відбудеться 6 грудня на День Миколая. Як і в попередні роки, ялинка буде встановлена виключно за кошти меценатів – без залучення бюджетних грошей.

    При підготовці використовувалися: постанови уряду № 1330 та 1332, заява прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомлення в Telegram-каналі Укрзалізниці, допис у Telegram-каналі мера Києва Віталія Кличка, повідомлення пресслужби КМВА.

    Джерело