Звіт SIPRI: світові військові витрати у 2024 році досягли $2,7 трлн

Звіт SIPRI: світові військові витрати у 2024 році досягли $2,7 трлн 1

У понеділок, 28 квітня, Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) оприлюднив звіт, згідно з яким світові військові витрати у 2024 році сягнули 2,72 трлн доларів, що на 9,4% більше, ніж у 2023 році, і є найстрімкішим річним зростанням принаймні з часів закінчення холодної війни

Про це інформує Reuters.

Згідно з даними SIPRI, посилення геополітичної напруженості призвело до збільшення військових витрат у всіх регіонах світу, особливо швидкими темпами – в Європі та на Близькому Сході.

“Понад 100 країн світу збільшили свої військові витрати у 2024 році, – йдеться у звіті. – Оскільки уряди все більше надають пріоритет військовій безпеці, часто за рахунок інших статей бюджету, економічні та соціальні компроміси можуть мати значний вплив на суспільство на довгі роки”.

та невизначеність щодо підтримки НАТО з боку змусили Європу витрачати більше. Військові витрати на континенті, включно з Росією, зросли на 17%, перевищивши навіть показники часів холодної війни.

у 2024 році витратила на оборону 149 млрд доларів – це майже на 40% більше, ніж у 2023 році, і вдвічі більше, ніж у 2015 році. Військові витрати РФ становлять понад 7% її ВВП і майже 20% усіх державних витрат.

Україна також збільшила свої оборонні витрати, хоч і не так стрімко – на 2,9% до 64,7 млрд доларів. Це близько 43% від російських витрат. За даними SIPRI, Україна має найбільший військовий тягар у світі – 34% ВВП країни йде на військові потреби.

“Наразі Україна спрямовує всі свої податкові надходження на утримання збройних сил, – зазначили в SIPRI. – В умовах такого обмеженого фіскального простору Україні буде складно продовжувати збільшувати свої військові витрати”.

Сполучені Штати залишаються світовим лідером за оборонними витратами, збільшивши їх на 5,7% до 997 млрд доларів. Це становить дві третини від усіх витрат країн НАТО і понад третину загальносвітових військових витрат у 2024 році.

  • Україна суттєво наростила виробництво вітчизняних колісних самохідних артилерійських установок (САУ) “Богдана”. Щомісячний випуск цих артсистем досяг 36 одиниць.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності