Кабінет Міністрів перегляне критерії, за якими підприємства визначають критично важливими для забезпечення потреб Сил оборони. Окрім того, можливість бронювання під час мобілізації отримали військовозобов'язані теплоенерго й водоканалів
Про це йдеться в рішенні Ради національної безпеки й оборони України. Указ про введення в дію цього рішення підписав 5 лютого президент України Володимир Зеленський.
Зеленський увів у дію рішення РНБО України від 4 лютого 2025 року “Про подальшу реалізацію програм підтримки українців на основі гарантування економічної стійкості держави та посилення заходів очищення фінансової системи України”.
Удосконалення критеріїв бронювання
У ньому, зокрема, передбачено “запровадження можливості бронювання під час мобілізації, на період дії воєнного стану військовозобов’язаних працівників суб’єктів господарювання, які надають послуги споживачам з постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами”. Такі підприємства зможуть забронювати не більш ніж 75% загальної кількості військовозобов’язаних працівників.
РНБО доручила уряду внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”.
Зокрема, мова про вдосконалення критеріїв, за якими підприємства, установа й організації визнають критично важливими для забезпечення потреб Сил оборони в особливий період. Це стосується:
- підприємств, установ та організацій, яких Міністерство оборони України уповноважує на виконання функції служби державного замовника у сфері оборони для здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг;
- підприємств, установ та організацій, які на підставі договорів, укладених із військовими частинами ЗСУ, інших військових формувань, вищими військовими навчальними закладами, здійснюють виробництво чи постачання товарів, виконання робіт і надання послуг, перелік, кількість і вартість яких визначає Міноборони;
- встановлення особливостей визначення критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для суб’єктів господарювання – виробників електричної та теплової енергії, до складу яких входять виробничі (генеруючі) потужності, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Зокрема йдеться про незастосування до них критерію відсутності заборгованості зі сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Видатки на соціальну сферу та закупівля озброєння
Окрім того, РНБО доручила Кабінету Міністрів ужити додаткових заходів, щоб забезпечити фінансування в повному обсязі видатків на освіту, охорону здоров’я та соцзахист, встановлених у Державному бюджеті України на 2025 рік.
Також уряду доручено вжити додаткових заходів задля збільшення частки коштів на закупівлю сучасного озброєння й техніки у видатках Держбюджету на 2025 рік, передбачених для фінансування сектору безпеки й оборони. Окремим пунктом доручення є “вжити невідкладних заходів, спрямованих на реалізацію політики імпортозаміщення та посилення підтримки національного товаровиробника”.
Новина доповнюється…