Зеленський сподівається, що Верховна Рада ратифікує угоду зі США про копалини

Якщо хтось з парламентарів не буде голосувати за ратифікацію укладеної зі США угоди про корисні копалини, це буде їх проблемою, вважає президент України Володимир Зеленський

Про це він сказав під час спілкування з журналістами, передає Інтерфакс-Україна.

“Сьогодні зранку представник депутатського корпусу запитував мене, що я вважаю. Я вважаю, що це питання сьогодні дуже важливе. Все, що можна було зробити по угоді, вважаю, зроблено урядовцями і юристами обох країн дуже професійно. Якщо хтось з парламентарів не буде голосувати, я вважаю, що це буде проблемою виключно цих людей, які не хочуть це підтримувати. Але я маю надію, що угоду буде ратифіковано”, – заявив Зеленський.

Що відомо про угоду щодо копалин зі США

27 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що США пропонують одразу підписати повну угоду щодо корисних копалин, замість попередньої рамкової угоди.

28 березня з’явилися повідомлення у ЗМІ, що адміністрація Дональда Трампа повернула до проєкту угоди вимогу до України відшкодувати всю допомогу, надану США з 2022 року.

Того ж дня, 28 березня, міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу у Верховній Раді підтвердила, що Україна отримала проєкт угоди від США і зараз формує свою відповідь.

Згодом Зеленський заявив, що в новому американському проєкті угоди з’явилися пункти, які раніше відхилялися обома сторонами.

31 березня Трамп заявив, що український президент має намір відмовитися від важливої угоди щодо корисних копалин. Того ж дня відбулися перші переговори між Україною та США щодо американського проєкту.

8 квітня Bloomberg повідомив, що 11-12 квітня делегації України та США проведуть переговори щодо угоди про корисні копалини. Того ж дня глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вже визначила свою позицію щодо угоди та формує делегацію для переговорів.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США домовилися виключити з угоди пункт про відшкодування раніше наданої допомоги.

30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду для відбудови України. Наступного дня.

Кабмін 2 травня зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про внесення змін до Бюджетного кодексу для реалізації угоди зі США щодо створення Інвестиційного фонду відбудови.

1 травня Кабмін подав до Верховної Ради законопроєкт про затвердження угоди зі США щодо створення спільного Інвестиційного фонду відбудови.


Джерело

BloombergВерховна РадаВолодимир ЗеленськийДональд ТрампМЗССША