Зеленський розповів про переваги угоди зі США про надра для України

Зеленський розповів про переваги угоди зі США про надра для України 1

Президент України Володимир Зеленський заявив, що підписана зі США угода про корисні копалини зазнала значних змін у процесі підготовки. Нині вона рівноправна

Про це глава держави сказав у вечірньому зверненні 1 травня.

Уряд України представив президентові доповідь щодо нової угоди з економічного партнерства зі Сполученими Штатами, яка вже підписана й незабаром буде подана на ратифікацію до Верховної Ради.

“Угода значно змінилась у процесі підготовки. Тепер це дійсно рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну – доволі вагомих, – а окрім того, ще й для суттєвої модернізації виробництв в Україні та, що не менш важливо, модернізації юридичних практик у нашій державі”, – заявив Зеленський.

За його словами, співпраця передбачає взаємовигідні умови: і Україна, і матимуть змогу отримувати прибуток у рамках партнерства.

Президент наголосив, що підготовка угоди стала результатом зусиль першої віцепрем’єрки Юлії Свириденко та урядових міністерств.

Також він зазначив, що перші домовленості про угоду були досягнуті під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Ватикані.

“Ми говорили з президентом Сполучених Штатів, із Дональдом Трампом, про нашу готовність до укладання угоди – говорили на зустрічі у Ватикані. Фактично зараз ми маємо перший результат ватиканської зустрічі, який робить її дійсно історичною”, – написав Зеленський.

Угода про копалини: що відомо

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини відразу підписати повну.

28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. 

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт угоди від США щодо корисних копалин,  Україна формує свою позицію.

Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.

31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої ​​угоди щодо корисних копалин.

Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.

8 квітня написав, що делегації України та США 11-12 квітня обговорять угоду про корисні копалини.

Того ж дня очільник Андрій Сибіга заявив, що Україна вже виробила свою позицію щодо угоди зі США про корисні копалини й нині формує групу, яка поїде на переговори. 

27 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися, що в угоді про надра не буде зараховуватися раніше надана допомога від Вашингтона. 

Україна та Сполучені Штати Америки 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду з відбудови України.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності