Зеленський анонсував запуск нового формату Рамштайну – в чому його суть
Президент України Володимир Зеленський прогнозує запуск нового безпекового механізму за участю міжнародних партнерів, який має допомогти українській промисловості.
У вівторок, 15 квітня, глава держави провів зустріч з підприємцями Одеської області, які представляють сфери машинобудування, приладобудування, фармацевтики, харчової промисловості та виноробства.
Серед головних питань, які обговорювалися, були підсилення захисту регіону від безперервних російських атак, а також подальше функціонування морського коридору.
Захист Одеської області
Під час діалогу Зеленський заявив, що триває активна робота над зміцненням системи протиповітряної оборони в Одеському регіоні. Він також підкреслив, що зміни у роботі морського коридору не плануються.
“Ведуться розмови лише про припинення вогню: у морі, в небі та на землі. Якщо ми говоримо про повне припинення вогню, то тоді всюди. І тоді буде вільне судноплавство. Просто не буде поняття “морський коридор”, бо буде вільне судноплавство”, – зазначив глава держави.
Водночас, за його словами, паралельно ведеться робота над створенням дієвих механізмів безпеки на випадок запровадження режиму припинення вогню. Зокрема, розглядається можливість розгортання в Україні контингенту, що буде виконувати роль гаранта безпеки.
“Одеса, безумовно, сюди входить, тому що ми говоримо про розміщення сил на морі, у повітрі, на землі. На морі, безумовно, – передусім на Чорному морі, це значить увесь Одеський регіон, Миколаївський регіон тощо. Тобто коли ми говоримо про безпеку на морі, ми обговорюємо саме це”, – наголосив Зеленський.
Механізми підтримки бізнесу
Також під час зустрічі обговорювалися головні складнощі, з якими стикається бізнес: питання доступу до фінансових ресурсів, логістика, підтримка експорту, реалізація ініціативи “Зроблено в Україні”, а також розвиток комунікації в межах платформи “Діалог влади з бізнесом”.
Окремий акцент було зроблено на розширенні програм економічної підтримки та залученні міжнародних партнерів до процесу відновлення пошкодженого промислового обладнання.
Президент доручив Кабінету Міністрів опрацювати можливість організації зустрічі з міжнародними партнерами у форматі “промислового Рамштайну”, де планується обговорити підтримку у відновленні ключових підприємств, що зазнали руйнувань через російські атаки.
Фото: Офіс президента України (president.gov.ua)