Уряд затвердив необхідні рішення для підписання угоди зі США
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль 30 квітня повідомив, що уряд прийняв необхідні рішення для підписання угоди зі Сполученими Штатами щодо створення Інвестиційного фонду відбудови
Про це він написав у Telegram-каналі.
Денис Шмигаль заявив, що уряд ухвалив рішення, які дозволять підписати угоду зі США про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Угода базується на пʼяти ключових принципах:
- Рівноправність: фонд відбудови створюватиметься на паритетних засадах, де Україна та США матимуть рівні права голосу (50/50).
- Збереження контролю: Україна повністю зберігає свій суверенітет та контроль над власними надрами, інфраструктурними об’єктами та природними ресурсами.
- Нові інвестиції, а не борги: угода про створення фонду передбачає залучення нових інвестицій без будь-яких боргових зобов’язань для України.
- Гарантовані інвестори та покупці: фонд сприятиме залученню гарантованих інвесторів у проєкти та забезпечуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”.
- Узгодженість з євроінтеграційним курсом: умови угоди повністю відповідають євроінтеграційному курсу України та не створюватимуть перешкод для її майбутнього членства в Європейському Союзі.
Також Шмигаль зазначив, що інвестиційний фонд відбудови наповнюватиметься коштами як від Сполучених Штатів, так і від України, а отримані прибутки будуть спрямовуватися виключно на реінвестування в українську економіку.
“Завдяки цій угоді зможемо залучити значні ресурси для відбудови, розпочати економічне зростання, отримати новітні технології від партнерів та стратегічного інвестора в особі США”, – додав він.
- Раніше, 30 квітня, Денис Шмигаль повідомляв, що угоду зі США щодо рідкісноземельних мінералів буде підписано протягом найближчої доби, для чого перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко перебуває у Вашингтоні.
- Пізніше стало відомо, що підписання угоди між Україною та США зіткнулося з несподіваними труднощами через розбіжності щодо попередніх домовленостей. Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив про готовність підписати документ, але, за його словами, Київ запропонував внести до нього зміни.