Уряд ухвалив постанову, якою прибрав зайві бюрократичні процедури й розширив коло тих, хто може скористатися інструментом субсидії на оренду житла для ВПО
Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики, яке розробило ухвалений урядом проєкт постанови.
У відомстві нагадали, що 29 січня запустили інструмент субсидії на оренду житла для ВПО, який передбачає фінансову допомогу переселенцям від держави на винайм житла, а для власників цього житла – компенсацію податків.
11 квітня уряд розширив можливості цього інструменту.
“Ми прибираємо зайві бюрократичні процедури й розширюємо коло тих, хто може скористатися інструментом субсидії на оренду житла для ВПО. Також вводяться зміни, які зроблять цю допомогу ще доступнішою для більшої кількості внутрішньо переміщених осіб. До того ж зросте і розмір такої підтримки”, – прокоментувала очільниця відомства Оксана Жолнович.
“Всі ці кроки – важливі для того, аби підтримати ВПО, які через війну втратили можливість жити у власних домівках”, – додала вона.
Що змінюється в наданні субсидій на оренду для ВПО
1. Автоматичне продовження субсидії кожні 6 місяців.
Якщо родина все ще має право на допомогу, їй не потрібно повторно подавати заяву — Пенсійний фонд сам перевірить дані. Тобто скасовано обмеження “максимум 1 рік субсидії”.
2. Фіксована частка доходу – 20%.
Тепер субсидію надаватимуть усім ВПО, якщо витрати на оренду перевищують 20% доходу родини. Це зробить субсидії доступнішими та більшими за сумою.
3. Актуальні ціни на оренду.
Розмір субсидії рахуватиметься за новими, реальними ринковими цінами, визначеними за даними Держстату. Сума допомоги зросте.
4. Субсидія навіть на частину житла (наприклад, кімнату).
Тепер можна отримати субсидію, навіть якщо ви орендуєте не всю квартиру, а лише кімнату.
5. Можна використовувати власний договір оренди.
Не обов’язково користуватись лише Примірним договором. Достатньо будь-якого офіційного договору між орендарем і орендодавцем.
При цьому Примірний договір усе одно доступний як опція.
6. Орендувати житло можна у юридичних осіб.
Тепер участь у програмі можлива не лише для тих, хто орендує у приватних осіб чи ФОПів, а й у компаній та організацій.
7. Власник може відмовитись від компенсації податків.
Якщо орендодавець не хоче отримувати компенсацію, він має на це право — за власним бажанням.
- Раніше міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла про основні інструменти, які діють в Україні для підтримки внутрішньо переміщених осіб.