Уряд хоче жорстко закріпити військовий збір за армією

З 1 січня наступного року кошти зібрані за рахунок військового збору, будуть спрямовуватися на виплату заробітних плат військовослужбовців Збройних Сил України. Про це проінформувала голова бюджетного комітету Роксолана Підласа.
З цією метою планують ухвалити за основу та в цілому законопроєкт №15167 вже на найближчому засіданні Верховної Ради, а саме 12 травня.
Відповідно до проєкту закону, з 1 січня 2027 року і до кінця третього повоєнного року військовий збір буде зараховуватися не до загального, а до спеціального фонду державного бюджету.
За підрахунками ініціаторів змін, близько 200 млрд грн на рік будуть спрямовувати винятково на виплату грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ.
“Цей крок має більше політичне значення, оскільки наразі майже всі власні надходження загального фонду держбюджету і так спрямовуються на потреби оборони, щоправда, як на грошове забезпечення військових усіх сил оборони, так і на зброю”, – зазначила Підласа.
Вона також пояснила, що після завершення активних бойових дій фіксоване цільове призначення військового збору буде необхідним через зростання невійськових видатків, а також скорочення міжнародної допомоги, яка наразі покриває левову частку таких витрат.
Нагадаємо, що Верховна Рада на засіданні 7 квітня ухвалила в цілому законопроєкт №15110 про продовження дії військового збору на три роки після завершення війни. Відповідне рішення підтримали 257 депутатів.