Українські надра не становлять інтересу для США –ресурсна угода може бути міфом
Трильйони з надр на практиці можуть бути міфом.
Гірничодобувні компанії США орієнтуються зовсім на інші види природних ресурсів, ніж ті, які є в Україні, пише в статті для ZN.UA «Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи «ресурсну угоду» економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Він зазначає, що на практиці США контролюють у гірничорудному бізнесі видобуток міді (ключовий ресурс четвертого-п’ятого технологічних укладів), молібдену (виробництво високоякісної сталі) та золота.
«Решту гірничорудної сировини США купують за фіатний долар», – вказує експерт.
Водночас останній виробник титанової губки в США завод Timet закрився ще у 2020 році, а на ринку його замінили постачальники із Канади та Австралії.
Що ж стосується літію, то технології видобутку американського підприємства Albemarle Corporation не підходять для українських родовищ, і навіть потенційний профіт від роботи в Україні буде в десять разів меншим, аніж зароблені торік у США 5,4 млрд дол.
«Трильйони доларів, які можна в найближчому майбутньому видобути з українських надр, — швидше, міф, ніж реальність. Якби в Україні були значні поклади цінних мінералів, які можна легко видобути, то західні компанії вже давно виявили б зацікавленість у доступі до таких ресурсів», – вказує аналітик.
Кущ додає, що загалом усе наведене вище радше підтверджує думку, що українська гірничорудна сировина особливо не цікавить американців.
При цьому, як писала у статті “Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано” Юлія Самаєва, близько половини корисних копалин України знаходяться під окупацією росіян. Це стосується в тому числі понад 40% покладів металів, а також третини рідкоземів та мінералів.