Українські еліти не готові втрачати гроші для розвитку держави на відміну від США – економіст Олексій Кущ

Українські еліти не готові втрачати гроші для розвитку держави на відміну від США - економіст Олексій Кущ 1 Експерт вказує, що в Україні так і не впровадили низку податків та зборів, а особливо мито на експорт сировини, хай це і принече велику користь країні.

Між українськими та американськими елітами є принципова різниця в тому, що Дональд Трапм, запровадивши вищі мита проти низки країн, втратив 500 млн дол внаслідок падіння фондових ринків, а українські політичні еліти ніколи не ухвалювали рішень, які б призвели до такої втрати їхніх активів, вказує економіст, аналітик Олексій Кущ.

«Модель мит Трампа можна критикувати, можна з нею погоджуватися. … Наші ж еліти ніколи не ухвалили б рішення, в результаті якого вони стали б біднішими на 500 млн дол», – зазначив він у Facebook.

Експерт підкреслює, що саме тому в Україні:

– скасували всі мита експорту сировини, крім металобрухту;

– майже не застосовують мита на імпорт;

– відшкодовують ПДВ під час експорту сировини;

– блокують запровадження прогресивного прибуткового податку для фізичних осіб та реального, а не показушного податку на великі активи/багатство;

– не застосовують підвищені ставки ПДВ під час продажу лакшері товарів чи елітних авто;

– немає спеціального податку на продаж елітної нерухомості з оціночною вартістю, наприклад, понад 200 тис. дол;

рента до держбюджету за використання ВСІХ природних ресурсів країни становить мінімальні 1,5 млрд дол на рік і то її сплачують в основному держкомпанії;

– нарахування ЄСВ на фонд заробітною платою обмежено максимальною планкою в 15 мінзарплат, що призводить до того, що умовний “коболів” платить зі своїх доходів ЄСВ у розмірі не 22%, а, наприклад, 2%.

З боєм врешті вдалось хіба ухвалити закон про податок на прибуток для банків, і то тимчасово, на рік.

«Україна – це одна з небагатьох сировинних країн, яка відмовившись від системи експортного мита на сировину, добровільно відмовилася і від власного національного резервного фонду, подарувавши з 2014 року приблизно 50 млрд доларів кільком сировинним промислово-фінансовим групам», – вказує експерт на ще один важливий нюанс.

Також високомаржинальні види бізнесу в Україні сплачують податок на прибуток за загальною ставкою 18%, а податки на практиці піднімають населенню та малому бізнесу.

Водночас введення в Україні прогресивного податку на доходи фізичних осіб формує пастку для самих депутатів Верховної Ради, які мусітимуть проголосувати за збільшення податків для себе, адже всі вони чи їхні родичі отримують доходи за верхньою шкалою.

«У нас ніколи не проголосують за мито на експорт сировини та створення національного резервного фонду. НІКОЛИ. Тому що це зробить багатшою  країну, але біднішими є кілька сировинних ФПГ», – підкреслює Кущ.

Ризики скорочення іноземної фінансової підтримки України дедалі зростають, проте країна має внутрішні ресурси, які можна використати для збільшення обороноздатності. Що це за резерви і як ними скористатися? Читайте у статті «Гроші під ногами: чому ми досі не мобілізували мільярди?» голови правління мережі АНТС Ганна Гопко.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності