Українська сталь – вона головна для оборонних конструкцій і стане основою для повоєнної відбудови

Українська сталь – це основний матеріал для оборонних та фортифікаційних конструкцій, але у майбутньому вона стане ще важливішою, оскільки буде основою для повоєнного відновлення країни. Але, аби так відбулося, потрібні інвестиції у промисловість. А для їх залучення мають бути надані гарантії безпеки. Про це розповів комерційний директор «Метінвесту» Дмитро Ніколаєнко великому інтерв’ю для проєкту FAQ talks. 

«Більшість оборонних і фортифікаційних конструкцій, зокрема бліндажі, командні центри, госпіталі, виготовлені з нашої сталі, зокрема виробництва «Запоріжсталі» та «Каметсталі». Але й потенціал ринку України для повоєнної відбудови великий. Україна, як розвинута економіка, може споживати від 300 до 600 кг сталі на душу населення — це залежить від темпів відбудови інфраструктури та житла», – зазначив Ніколаєнко.

Комерційний директор «Метінвесту» додав, що сталеве виробництво може стати привабливим для відбудови країни. Однак зараз в Україні виготовляють обмежену кількість продукції, зокрема балок, швелерів та товстих листів. Крім того, перспективними Ніколаєнко назвав технології виробництва порожнистих профілів. Останні є швидкими та більш гнучкими у використанні для різних архітектурних форм. Однак для виготовлення всього переліченого, додав Ніколаєнко, необхідно розвивати заводи з виробництва металоконструкцій. Крім того, варто розуміти, що на українське виробництво чекає конкуренція з боку іноземців. Наприклад, в Україну вже постачають сталь з Туреччини, Європи та Китаю.

«Основний попит буде на сталь у будівництві, але також важливими галузями буде промислове виробництво — автомобілі, біла й жовта техніка та машини. Проте для залучення інвестицій потрібна стабільність і гарантії безпеки. Інвестори шукають гарантій для відновлення виробництва в Україні», – додав Ніколаєнко.

Нагадаємо, компанія «Метінвест» Ріната Ахметова розробила концепцію відновлення країни «Сталева мрія». Вона передбачає готові проєкти на основі prefab-рішень — попередньо виготовлених сталевих елементів споруд. Проєкти оновлених житлових кварталів вже розробили для таких міст як Маріуполь та Бахмут, також перемовини та робота з адаптації ведуться ще з цілою низкою постраждалих громад.

Джерело

Китай