Україні не вдалося досягти угоди щодо реструктуризації держборгу — FT
У четвер Україна повідомила, що не вдалося досягти угоди з власниками її ВВП-варрантів на суму $2,6 млрд. Це ставить під загрозу плани реструктуризації боргу до терміну виплат у травні. Міністерство фінансів України повідомило, що вивчає всі можливі варіанти і планує продовжити переговори після безрезультатних початкових зустрічей з інвесторами у Вашингтоні на цьому тижні.
Про це повідомляє Financial Times.
Міністерство фінансів країни повідомило про намір розглянути всі можливі варіанти після невдалих переговорів у Вашингтоні з власниками ВВП-варантів цього тижня.
Минулого місяця МВФ заявив, що ці варанти можуть становити серйозний ризик для поточної фінансової допомоги в розмірі $15,5 млрд і реструктуризації Києвом понад $20 млрд облігацій, здійсненої минулого року, якщо з ними не буде розібрано. Виплати за варантами пов’язані з річним економічним зростанням України, яке може суттєво відновитися у разі припинення вогню з Росією, зазначає видання.
“Києву доведеться вирішити, чи оголошувати дефолт на суму близько 600 млн доларів, який повинен бути виплачений наприкінці травня і залежить від економічних показників 2023 року, якщо угоди про реструктуризацію не буде досягнуто вчасно”, – йдеться у публікації.
- 23 лютого на українські рахунки надійшов шостий транш від МВФ у розмірі 1,1 млрд доларів.
- 31 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що до державного бюджету України надійшли близько 400 мільйонів доларів чергового траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ)