Україна повинна починати переговори про післявоєнне відновлення заздалегідь, аби узгодити підходи з європейськими партнерами та залучити до процесу не лише державні інституції, а й приватний бізнес.
За її словами, планування відбудови має йти паралельно з пошуком спільного бачення, фінансових інструментів та налагодженням кооперації з європейськими країнами й установами.
Попри війну, Україна зберігає інвестиційну привабливість, і деякі галузі навіть стали перспективнішими, ніж у довоєнний час, вважає депутатка. Зокрема вона назвала три ключові сектори для інвестування:
Оборонна промисловість. Янченко наголосила на важливості участі міжнародних фінансових установ у цій сфері. Європейський інвестиційний банк вже почав роботу з виробництвом продукції подвійного призначення в межах ЄС, і Україна очікує на включення до подібних програм.
Виробництво будівельних матеріалів. Депутатка вважає, що італійські компанії можуть активніше долучитися до цієї галузі, у тому числі й за підтримки уряду Італії та CDP (Cassa Depositi e Prestiti, – ред.).
Енергетика. За її словами, через знищення радянської інфраструктури Україна робить ставку на децентралізацію енергосистеми, що потребує значних інвестицій у нові рішення, зокрема з боку приватного сектору.
“Інвестиції відбуваються. Внутрішній ринок працює. Є можливості. І ми запрошуємо приватний сектор будувати партнерства та долучатися до процесу відновлення України”, – підсумувала депутатка.
На її думку, вже зараз потрібно починати пошук локальних партнерів, налагоджувати діалог із європейськими й українськими інвестбанками та визначати перспективні напрями й локації для інвестування.
Нагадаємо, у Римі 10 та 11 липня 2025 року відбудеться Міжнародна конференція з питань відновлення України. Це – четверта Міжнародна конференція з питань відновлення України.
Вона продовжить цикл щорічних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України, що проводяться від початку повномасштабної агресії Росії проти України.