Україна та США запустили інвестфонд у межах угоди про надра
У п’ятницю, 23 травня, було офіційно запущено американсько-український інвестиційний фонд у межах угоди про надра
Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.
Зазначається, що 23 травня, перша віце-прем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко отримала ноту від тимчасової повіреної у справах США в Україні Джулі С. Девіс.
Раніше український уряд передав свою ноту, а також Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) та державна організація “Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства” (ДПП) підписали дві угоди про комерційне партнерство. Відтак з 23 травня американсько-український інвестиційний фонд запущено.
фото: x.com/Svyrydenko_Y
“Ми робимо черговий крок для зміцнення і поглиблення відносин із нашим стратегічним партнером. Дякую всім, хто допоміг нам досягти цієї Угоди. Переговорній команді вдалося виконати завдання, яке поставив перед нами президент Володимир Зеленський. Маємо рівноправну Угоду, яка відображає національні інтереси України, передбачає спільне з Америкою управління та інвестування. Угоду, яка орієнтована на майбутнє, в якому США і Україна – рівноправні партнери, які спільно вкладають у відновлення і розвиток нашої держави”, – зазначила Юлія Свириденко.
Як працюватиме фонд?
Зазначається, що DFC та Агенція ДПП співпрацюватимуть та інвестуватимуть у прискорення економічного відновлення України. Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та газ, порти, а також у відповідну інфраструктуру нашої країни.
Крім того, Фонд сприятиме зв’язкам українських компаній з потенційними інвесторами у ресурси, включаючи DFC. Фонд працюватиме без обмеження в часі, але кожні 10 років партнери переглядатимуть його результати.
- Нагадаємо, що Україна та Сполучені Штати Америки 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду з відбудови України.
- Комітет Верховної Ради з міжнародної політики 6 травня підтримав ратифікацію угоди про співпрацю зі США у сфері корисних копалин — як за основу, так і в цілому.
- Верховна Рада України у четвер, 8 травня, погодила ратифікацію угоди між Україною і США щодо корисних копалин.
- 12 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про надра зі США.