Україна попри війну будує понад 700 МВт вітрових потужностей

Україна активно розвиває вітроенергетику, будуючи понад 700 МВт нових вітрових електростанцій (ВЕС) та понад 200 МВт систем накопичення енергії (BESS)

Про це під час панельної дискусії щодо інвестування в енергетичну стійкість та відновлення України в рамках URC-2025 в Римі сказав голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, передає Інтерфакс-Україна.

“У нас є проєкти, що реалізуються прямо зараз – понад 700 МВт нових вітрових потужностей вже будуються. Поряд з цим будується понад 200 МВт BESS, які є ключем до створення сучасної, гнучкої мережі”, – сказав він.

Експерт зазначив, що між 2022 роком і першим кварталом 2025 року було введено в експлуатацію 258 МВт нових вітрових потужностей, половина з яких профінансована міжнародними інвесторами. Це, за його словами, свідчить про відновлення довіри та партнерства, яке існувало ще до війни.

Конеченков підкреслив, що український ринок вітроенергетики не просто виживає, а розвивається і відкритий для бізнесу. Водночас через війну географія розвитку зсунулася до західних регіонів, які є більш безпечними.

Зараз в Україні встановлено 1,9 ГВт вітрових потужностей, 69% з яких перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Зростання галузі підтримується стратегічними державними планами, зокрема Національним планом дій з відновлюваної енергетики, який передбачає досягнення 6,2 ГВт вітрових потужностей до 2030 року. Також розвиток децентралізованої генерації, де вітрова енергетика відіграє ключову роль, робить енергосистему більш стійкою до атак.

  • У січні 2025 року стало відомо, що ДТЕК і данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін, підписали угоду щодо будівництва другої черги Тилігульської вітроелектростанції на Миколаївщині.

Джерело

ДТЕКМиколаївська область