Україна домовилася не враховувати в угоді про надра попередню допомогу від США
Україна і США домовилися, що в угоді про надра не буде зараховуватися раніше надана допомога від Вашингтона
Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Важлива зустріч із Міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій окремою темою розмови була угода між нашими країнами. Над документом працюють юридичні команди. Маємо хороший прогрес”, – повідомив він.
Шмигаль додав, що сторони мають важливу домовленість – Україна не повинна буде повертати кошти за військову допомогу, яку надавали США.
“Досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання”, – розповів прем’єр.
Угода про копалини: що відомо
Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини одразу підписати повну.
28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.
Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт угоди від США щодо корисних копалин, Україна формує свою позицію.
Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.
31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої угоди щодо корисних копалин.
Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.
8 квітня Bloomberg написав, що делегації України та США 11-12 квітня обговорять угоду про корисні копалини.
Того ж дня очільник МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вже виробила свою позицію щодо угоди зі США про корисні копалини й нині формує групу, яка поїде на переговори.