Угода про надра – стали відомі причини її підписання

Угода про надра - стали відомі причини її підписання 1 За планом Трампа, вона стане важелем тиску на Москву.

За задумом Дональда Трампа, угода про інвестиційне партнерство між Сполученими Штатами та Україною стане одним з важелів впливу на Росію. Про це заявив міністр фінансів Скотт Бессент  під час виступу на конференції в інституті Мілкена у Каліфорнії.

«Ця економічна угода —  ідея президента Трампа, і він вважав, що вона виконає кілька завдань. Вона даватиме йому більше важелів впливу на російське керівництво, коли настане час вести з ними переговори. Ідея була такою: спочатку укласти угоду з Україною —  це покаже, що між США та українським народом немає розбіжностей. Це покаже українцям: «Ми з вами», — прокоментував міністр плани Білого дому щодо угоди про надра з Україною.

Крім того, “історична”, як назвав її Бессент, угода зміцнить економічні та інвестиційні зв’язки між Україною та США.

«50 на 50, порівну. Це не угода, яку пропонує своїм партнерам — «підпишіть, а ми заберемо усі ваші корисні копалини”. Сенс цієї угоди — економічне партнерство, інвестиції та гарантії безпеки», — додав міністр.

30 квітня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин яка стосується 57 мінералів.

Перед ратифікацією угоди перша віцепремʼєрка-міністерка економіки Юлія Свириденко проведе зустрічі з депутатами Верховної Ради. Крім того, у день голосування фракція «Слуга народу» планує особисту зустріч із міністеркою економіки, тоді як зустрічі з іншими фракціями будуть проведені у онлайн форматі.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності