ЄС прагне відмовитись від імпорту російського газу до кінця 2027 року

ЄС прагне відмовитись від імпорту російського газу до кінця 2027 року 1

Європейський Союз готується зробити крок до енергетичної незалежності від Росії. Вже у вівторок, 6 травня, Єврокомісія представить план, який передбачає заборону на укладання нових газових угод з Москвою та поступове припинення дії чинних контрактів до кінця 2027 року

Про це пише Reuters.

У виданні зазначили, що ЄС поставив собі за мету припинити імпорт російського викопного палива до 2027 року після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році.

За інформацією джерел Reuters, план Єврокомісії містить зобов’язання запропонувати вже у червні заборону на нові угоди щодо імпорту російського газу та спотові контракти до кінця 2025 року.

Крім того, буде внесено юридичну пропозицію щодо заборони імпорту російського газу, включно зі скрапленим природним газом (СПГ), за вже укладеними контрактами до кінця 2027 року. Однак, ці ініціативи потребуватимуть схвалення Європейського парламенту та більшості країн-членів ЄС.

На відміну від російського вугілля та морської нафти, на які ЄС вже наклав санкції, газ залишається винятком. Це пов’язано з опором з боку Словаччини та Угорщини, які значною мірою залежать від російських трубопровідних поставок і побоюються різкого зростання цін на енергоносії у разі швидкого переходу на альтернативних постачальників. Введення газових санкцій вимагає одностайного схвалення всіх 27 країн-членів ЄС.

Проте, європейські компанії досі мають довгострокові контракти з “Газпромом” за принципом “бери або плати”, що зобов’язує їх оплачувати більшу частину законтрактованих обсягів газу. Європейська комісія наразі вивчає правові можливості, які дозволять європейським компаніям розірвати ці угоди без фінансових втрат. Водночас Європейська комісія висловила готовність збільшити закупівлі американського СПГ

  • У 2024 році імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) до Євросоюзу досяг рекордного рівня попри спроби блоку зменшити газову залежність від цієї країни після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
     

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності