Україна має шанс отримати сучасні американські технології при розробці наших надр. Якщо ми підготуємо належну проєктну документацію разом із американцями – в нас є шанс отримати нормальних інвесторів та якісні проєкти
Про це в ефірі Еспресо заявив політик та колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
“Ми маємо просту ситуацію. Якщо ми захочемо – ця угода буде великим успіхом. Це великий успіх і нам треба подякувати українській переговорній команді, яка змогла його досягти. Бо на тлі того, що зробив Зеленський, зірвавши підписання набагато кращої угоди і спричинивши скандал у Овальному кабінеті, наші шанси на успіх були дуже низькими”, – вважає він.
На думку Омеляна, ми нарешті маємо шанс отримати сучасні американські технології при розробці наших надр.
“Вони вкрай потрібні. Ми можемо безкінечно говорити про уран, про українське золото, питання літію, питання титану, питання інших рідкісноземельних металів. Це все потребує сучасних підходів, бо у великій кількості випадків концентрація тих чи інших мінералів є дуже низькою в українських рудах. Переробка коштує шалених коштів, якщо використовувати стандартні радянські технології. Це наша проблема і це пояснює, чому в нас немає грандіозних розробок. Якщо ми підготуємо належну проєктну документацію разом із американцями – в нас є шанс отримати нормальних інвесторів та якісні проєкти, які принесуть користь обом сторонам – і Україні, і США“, – додав Омелян.
Він вважає, що Україні варто залучати прямі іноземні інвестиції.
“Я завжди виходжу з простої істини, що нам набагато краще мати прозорі прямі іноземні інвестиції, ніж декількох наших олігархів і мільярдерів, які будуть тримати ліцензії в кишені – прибутки генерувати закордоном, а нам розповідати, що ці родовища нічого не коштують, нічого не добувається, нікому не цікаво. Ми цю історію пройшли і ми маємо зробити належні висновки – для того, щоб ми були високотехнологічною нацією, ми повинні залучати прямі інвестиції. І по цій угоді також буде проблема – нам треба переконувати не уряд США, а великі приватні компанії щодо інвестицій в Україну”, – підсумував ексміністр.
- Нагадаємо, що Україна та Сполучені Штати Америки 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду з відбудови України.
- Комітет Верховної Ради з міжнародної політики 6 травня підтримав ратифікацію угоди про співпрацю зі США у сфері корисних копалин — як за основу, так і в цілому.
- Верховна Рада України у четвер, 8 травня, погодила ратифікацію угоди між Україною і США щодо корисних копалин. Зеленський 12 травня підписав закон про ратифікацію угоди про надра зі США.