Є фактори, які певним чином стримують Китай у допомозі РФ, – сходознавиця Бутирська

Росія розчарована, що Китай не надає їй стільки військової допомоги, скільки необхідно

Таку думку висловила експертка з питань Східної Азії, старша аналітикиня  Центру «Нова Європа» Наталія Бутирська в етері Еспресо. 

“Безумовно, росіяни певним чином розчаровані в тому, що Китай не надає стільки, скільки їм потрібно (військової допомоги, – ред.), маючи все це. Так, дійсно Китай поступово переступає через певні обмеження. Навіть про ті самі “шахеди”, зараз Росія локалізувала його виробництво і наші розвідки, які час від часу обстежують ці “шахеди”, вони знаходять дуже велику кількість китайських компонентів. Крім того, наші розвідки говорять і про спільне виробництво, і про залучення китайців до вироблення дронів. Тобто, як ми бачимо, Китай поступово певним чином проходить у тій лінії, які їм вималювали насамперед наші європейські та американські партнери. Тобто стримуючим фактором для Китая в допомозі Росії є все-таки європейці насамперед і американці, тому що Китай боїться санкцій”, – сказала вона.

Китай хотів би торгувати з європейцями, які підкреслюють, що для них безпека – перш за все, що війна в Україні дуже серйозно впливає на їхні розрахунки і на відносини Європи з Китаєм. Тобто є фактори, які певним чином стримують Китай, зауважила Наталія Бутирська.

“Тому, відповідно, поки що про якусь людську силу з боку Китаю ми з вами не можемо говорити. Думаю, що Китай не буде ризикувати таким чином. Але тим не менше, не забуваємо про північнокорейський фактор, не забуваємо про вплив Китаю на північнокорейців. І про те, як Китай відмежувався від цього залучення, тому що Китай в той момент, коли він не може надати безпосередньо сам допомоги, очевидно підтримує залучення північнокорейців, яким нічого втрачати, які тільки набувають з цієї війни. Це й жива сила. І ми бачимо кількість снарядів, яка йде з Північної Кореї, і ми бачимо ще більше розширення номенклатури різних видів озброєння, яке йде з Північної Кореї. Хто зна, можливо, частина якась була також передана через Китай. Це вже не не наша компетенція. Але тим не менше, з моєї точки зору, за мовчазної підтримки Китаю Північна Корея воює на боці Росії. Це важливий фактор”, – додала сходознавиця.

 

Джерело

Війна в УкраїніКитайКНДРРосія