Економіст Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу, зауважив, що в новому санкційному пакеті від США вперше вводяться величезні санкційні обмеження на дві російські страхові компанії, які забезпечують страхування танкерів тіньового флоту РФ
Про це він розповів в етері Еспресо.
“Щодо тіньового танкерного флоту РФ, то мова йде про приблизно 20% від загального обсягу продажу російської нафти. Росія має з Індією та Китаєм потужні контракти, що повністю відповідають максимальній ціні на нафту, яка дозволена росіянам для продажу на зовнішньому ринку, – $60 за барель. Щоб не надавати їм можливості продавати нафту дорожче, введені санкції проти тіньового танкерного флоту РФ. Цей тіньовий флот – металобрухт, старі танкери, які вже не можуть пройти нормальне отримання страхового забезпечення у класичних страхових компаніях. Відповідно, цей металобрухт відстоюється в акваторіях портів”, – прокоментував Олег Пендзин.
За його словами, у тіньовий танкерний флот РФ росіяни брали старі танкери, страхували їх у російських страхових компаніях, бо жодна подібна компанія у світі не візьметься за страхування таких суден, і відправляли на продаж нафти РФ.
“Найбільша проблема цих танкерів – занадто старі, мають купу “невиліковних хвороб”, які можуть привести до катастрофи, в першу чергу до екологічної. Розуміємо, що страховий російський бізнес підлеглий державі, як і все в Росії. І в новому санкційному пакеті від США вперше вводяться величезні санкційні обмеження на дві російські страхові компанії, які забезпечують страхування цих танкерів, – “Ингосстрах” та “Альфа-Страхування”. Тобто вперше, конкретно у санкційному пакеті прописані страховики, які дають можливість судну вийти з порту та прямувати у міжнародні води”, – зауважив економіст.
На його думку, це перший і важливий крок щодо впливу на діяльність тіньового танкерного флоту Росії. На сьогодні під санкціями вже понад 150 таких танкерів.
“Одразу після американського пакету санкцій, який є достатньо серйозним ударом по тіньовому танкерному флоту РФ, ми почули позицію найбільшого порту Китаю, який повністю припинив обслуговувати ці танкери. Велика Британія ввела аналогічний пакет санкцій. І ми всі чекаємо від європейців 16-го пакету, який буде приурочений до третьої річниці початку активної фази бойових дій”, – резюмував Пендзин.
- 10 січня США оголосили про введення санкцій щодо низки нафтових та страхових компаній РФ. До списку підсанкційних підприємств увійшли “Сургутнафтогаз”, “Газпром Нафта”, “Інгосстрах”, “Альфастрахування” та “Радкомфлот”.
- Також Велика Британія слідом за США ввела санкції проти найбільших нафтових гігантів Росії – ПАТ “Газпром нафта” та ПАТ “Сургутнафтогаз”.
- Наступного вівторка, 14 січня, Європейська комісія розпочне консультації з країнами ЄС щодо 16-го пакету санкцій проти Росії. Польща, яка зараз головує в ЄС, сподівається, що він буде ухвалений до третьої річниці війни в Україні.