У Словаччині хочуть, щоб Україна відшкодувала надану їй допомогу
Урядова коаліційна Словацька національна партія (SNS) заявила, що Словаччина має право вимагати від України грошову компенсацію за раніше надану допомогу
Про це інформує Teraz.sk.
Як повідомила Зузана Шкопцова, директор канцелярії голови SNS, партія закликала прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо ініціювати обговорення питання використання частки українських корисних копалин як способу відшкодування на наступному засіданні Європейської Ради з Європейською комісією.
“Ніколи в історії жодної держави не було такого підписання договору, як це зробив президент Зеленський стосовно США. Допомога Європейського Союзу близька за обсягом до допомоги США. Якщо Україна передасть всі свої корисні копалини США, Україна не матиме грошей, щоб повернути допомогу європейським державам”, – наголосила вона.
За її словами, використання США ексклюзивних прав на корисні копалини є нелогічним і неетичним щодо України.
У рамках цих планів президент SNS Андрій Данько планує у понеділок, 26 травня, офіційно звернутися до міністра фінансів СЛоваччини Ладіслава Каменицького.
Данько попросить міністра здійснити всебічний прорахунок витрат на допомогу Україні, щоб підготувати ґрунт для подальших дій прем’єр-міністра.
За оцінками націоналістів, Словаччина в межах своїх можливостей допомогла Україні на суму понад 3 млрд євро. SNS стверджує, що Словаччина повинна отримати компенсацію за свою фінансову допомогу так само як, на їхню думку, це зробили США.
“Якщо Україна вже вирішила заплатити США за допомогу під час конфлікту з Російською Федерацією, то незрозуміло, чому вона не робить цього стосовно Європейського Союзу”, – додала Шкопцова.
У SNS висловили сподівання, що прем’єр-міністр Фіцо порушить це питання на наступній зустрічі прем’єр-міністрів країн ЄС, щоб вони звернулися до керівництва Європейського Союзу з пропозицією про відшкодування.
- Україна та Сполучені Штати Америки 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду з відбудови України.
- Комітет Верховної Ради з міжнародної політики 6 травня підтримав ратифікацію угоди про співпрацю зі США у сфері корисних копалин — як за основу, так і в цілому.
- 8 травня Верховна Рада України 8 травня погодила ратифікацію угоди між Україною і США щодо корисних копалин.