Міністерство Юстицій заявило, що станом на 1 травня на Полтавщині ТЦК та СП винесли 1500 постанов про блокування рахунків за порушення мобілізаційних правил. У разі несплати штрафів у порушників можуть вилучити майно
Про це повідомляє Суспільне.
Станом на 1 травня 2025 року ТЦК та СП Полтавської області винесли 1500 постанов про блокування банківських рахунків мешканців, які порушили правила мобілізації. У разі несплати призначених штрафів, у цих осіб можуть бути вилучені кошти та житло. Крім того, їхні автомобілі можуть бути передані для забезпечення потреб Збройних Сил України.
Якщо людина не сплачує штраф за адміністративне порушення протягом 15 днів після отримання постанови, починається виконавче провадження. Тоді її рахунки блокують (ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Виконавча служба стягує вже подвійний штраф і додає до нього витрати на облік порушення, які визначає Кабмін (ст. 308 КУпАП).
Спершу штраф намагаються стягнути з грошей порушника в гривнях та іноземній валюті, включаючи кошти на його банківських рахунках. Якщо грошей немає, стягнення переходить на інше майно, крім того, яке за законом не можна забирати, а саме:
- предмети задоволення щоденних фізіологічних та гігієнічних потреб (посуд, постільна білизна, засоби гігієни);
- речі індивідуального користування (одяг, взуття, всі дитячі речі);
- лікарські засоби, окуляри та інші вироби медичного призначення;
- меблі (по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один стіл та одна шафа на сім’ю);
- один холодильник на сім’ю, один телевізор, персональний комп’ютер на сім’ю, один мобільний телефон – на кожну особу;
- запас питної води, продукти харчування, необхідні для особистого споживання – з розрахунку на три місяці, або гроші, необхідні для їхнього придбання;
- майно та книжки, необхідні для відправлення релігійних культів та ритуальних обрядів боржником, професійних занять, якщо воно є єдиним джерелом доходу;
- паливо, необхідне для приготування щоденної їжі та опалення житлового приміщення;
- допоміжні засоби реабілітації, що забезпечують компенсацію або усунення стійких обмежень життєдіяльності людей з інвалідністю;
- призи, державні нагороди, почесні та пам’ятні знаки.
Якщо боржник має спільне майно з іншими людьми, стягнення боргу відбувається лише з його частини цього майна. Якщо сума боргу не більша за 20 мінімальних зарплат, єдине житло боржника та земельна ділянка під ним не підлягають стягненню. Проте, арешт може бути накладено як на нерухомість, так і на звичайні побутові речі.
Арештоване майно, включаючи автомобілі та житло, може бути вилучено для потреб ЗСУ. Згідно із законодавством, зокрема пунктом 14, конфісковані транспортні засоби та інше майно можуть бути безоплатно передані військовим, у разі якщо вони не реалізовані в установленому законом порядку. Рішення про таке вилучення може прийняти місцева військова адміністрація на підставі Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, який дозволяє вилучати майно державних, комунальних, приватних підприємств, організацій та громадян для потреб ЗСУ.
- 6 травня у Дніпрі викрили схему членів ВЛК, які підробляли результати тестів на ВІЛ для чоловіків, щоб ті могли уникнути мобілізації та виїхати за кордон. Шістьом підозрюваним у цій справі вже обрано запобіжні заходи.