Виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Док Су заявив, що Сеул не планує чинити опір рішенням США щодо запровадження тарифів і готовий до переговорів
Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.
За словами Хана, Сполучені Штати відіграли ключову роль у становленні сучасної Південної Кореї після Корейської війни, надавши країні допомогу, інвестиції, технології та гарантії безпеки. Саме це, за його словами, допомогло перетворити Південну Корею на привабливий майданчик для іноземних інвестицій і забезпечило економічне зростання, яке країна має сьогодні.
У контексті нинішніх тарифних суперечок Хан зазначив, що Сеул має зобов’язання перед Вашингтоном і готовий до діалогу з адміністрацією Дональда Трампа для пошуку “більш взаємовигідних рішень”.
Видання зауважує, що південнокорейські чиновники були стурбовані оголошенням Трампа про запровадження 25% взаємних тарифів, попри чинну угоду про вільну торгівлю, за якою Південна Корея практично не стягує мита на американські товари.
Хан повідомив, що на початку квітня мав позитивну 28-хвилинну телефонну розмову з Трампом і висловив готовність обговорити шляхи скорочення торговельного профіциту Кореї. Серед можливих рішень — збільшення закупівель американського скрапленого газу, пасажирських літаків та розширення військово-промислової співпраці.
Також Сеул готовий розглянути питання про скасування окремих нетарифних обмежень, зокрема щодо регулювання викидів автомобілів, цін на медикаменти, імпорту американської яловичини та зборів із американських інтернет-провайдерів.
Водночас Хан визнав, що деякі галузі можуть відчути наслідки цих домовленостей, проте наголосив, що ширша лібералізація торгівлі в довгостроковій перспективі сприятиме добробуту громадян Південної Кореї.
- У вівторок, 15 квітня, міністр фінансів Південної Кореї Чхве Сан Мок заявив, що Сеул намагатиметься максимально відтермінувати взаємні тарифи на майбутніх переговорах зі США на тлі побоювань, що американські мита можуть завдати значної шкоди економіці країни.