У Мінсоцполітики розповіли про реформи, яких потребує ринок праці

Проблеми з працевлаштуванням найчастіше виникають у внутрішньопереміщених осіб, людей з інвалідністю, українців віком 50+, а також жінок із малими дітьми

Про це кореспондентці Еспресо Катерині Галко в кулуарах заходу “Ринок праці України 2025: виклики, запити бізнесу та стратегія реформ” розповіла Дарія Марчак, перша заступниця міністерки соцполітики.

За її словами, громадянами, які дуже часто стикаються з обмеженнями на вхід у ринок праці, є внутрішньопереміщені особи, люди з інвалідністю, українці віком 50-55 років і старше, а також молоді жінки, які доглядають за своїми дітьми.

За її словами, однією з ключових причин залишається розрив між тими навичками, які мають потенційні працівники, і тими, які реально затребувані роботодавцями. Внаслідок цього люди не можуть знайти гідну роботу або не задоволені умовами, що їм пропонують.

“Ця проблема вирішується через програми перенавчання і підвищення кваліфікації. Але важливо, щоб ми допомагали людям отримати саме ті навички, які зараз реально потрібні на локальному ринку праці”, — додала вона.

Ще однією серйозною перешкодою Марчак назвала стереотипи щодо певних категорій громадян. За її словами, упереджене ставлення до людей з інвалідністю, переселенців чи осіб зрілого віку значно ускладнює їхнє працевлаштування. Вона навела приклад, коли людей 50-річного віку помилково називають пенсіонерами попри їхню професійну активність і потенціал.

“Ми маємо долати ці стереотипи як серед суспільства, так і серед роботодавців. Необхідно проводити навчання для HR-фахівців та експертів, аби вони ставали лідерами інклюзивних змін”, — сказала заступниця міністра.

У Мінсоцполітики наголошують: інклюзивний підхід та адаптація системи професійного навчання до потреб економіки — це ключ до повернення тисяч українців до повноцінного трудового життя.

  • На початку листопада 2024 року заступниця міністра економіки Тетяна Бережна повідомляла, що для зростання економіки Україні необхідно 4,5 млн додаткових працівників. Водночас близько 8 млн громадян з тих чи інших причин економічно неактивні. 

Джерело