У Мінфіні США пояснили, як угода про надра з Україною допоможе на переговорах з РФ

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Білий дім планує використати угоду про надра з Україною для впливу на Росію під час переговорів про припинення вогню

Про це повідомляє “Суспільне”.

Бессент підкреслив, що угода про надра початково є ідеєю самого президента США Дональда Трампа.

“Він (Трамп — ред.) вважає, що угода принесе кілька результатів. По-перше, це дало б йому більше важелів впливу на російське керівництво, коли настане час звернутися до них. Угода має показати Росії, що США нікуди не підуть з України”, — сказав Скотт Бессент.

По-друге, за словами американського міністра фінансів, угода має зміцнити економічні та інвестиційні зв’язки між Україною та США. Він назвав угоду історисною.

“50 на 50, порівну. Це не угода, яку пропонує Китай своїм партнерам — “підпишіть, а ми заберемо усі ваші корисні копалини”. Сенс цієї угоди — економічне партнерство, інвестиції та гарантії безпеки”, — сказав Скотт Бессент.

Що відомо про угоду щодо копалин зі США

27 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що США пропонують одразу підписати повну угоду щодо корисних копалин, замість попередньої рамкової угоди.

28 березня з’явилися повідомлення у ЗМІ, що адміністрація Дональда Трампа повернула до проєкту угоди вимогу до України відшкодувати всю допомогу, надану США з 2022 року.

Того ж дня, 28 березня, міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу у Верховній Раді підтвердила, що Україна отримала проєкт угоди від США і зараз формує свою відповідь.

Згодом Зеленський заявив, що в новому американському проєкті угоди з’явилися пункти, які раніше відхилялися обома сторонами.

31 березня Трамп заявив, що український президент має намір відмовитися від важливої угоди щодо корисних копалин. Того ж дня відбулися перші переговори між Україною та США щодо американського проєкту.

8 квітня Bloomberg повідомив, що 11-12 квітня делегації України та США проведуть переговори щодо угоди про корисні копалини. Того ж дня глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вже визначила свою позицію щодо угоди та формує делегацію для переговорів.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США домовилися виключити з угоди пункт про відшкодування раніше наданої допомоги.

30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду для відбудови України. Наступного дня.

Кабмін 2 травня зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про внесення змін до Бюджетного кодексу для реалізації угоди зі США щодо створення Інвестиційного фонду відбудови.

Президент України Володимир Зеленський у розмові з журналістами описав позитивні військово-політичні та економічні наслідки для України від підписання ресурсної угоди зі США та створення спільного Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови: “Трамп каже мені, що росіяни не чіпатимуть Україну, коли тут будуть американські інвестиції”.

1 травня Кабмін подав до Верховної Ради законопроєкт про затвердження угоди зі США щодо створення спільного Інвестиційного фонду відбудови.

 

Джерело

BloombergВолодимир ЗеленськийДональд ТрампКитайМЗСРосіяСША