У Держслужбі зайнятості пояснили, чому більшість безробітних – жінки

У Держслужбі зайнятості пояснили, чому більшість безробітних – жінки 1

З початку 2025 року в Україні статус безробітного отримали приблизно 250 тис. осіб, а станом на сьогодні зареєстровано близько 100 тис. безробітних

Про це кореспондентці Еспресо Катерині Галко в кулуарах заходу “Ринок праці України 2025: виклики, запити бізнесу та стратегія реформ” розповіла директорка Держслужби зайнятості Юлія Жовтяк.

“Якщо брати реальну статистику людей, які зареєстровані в Державній службі зайнятості й мають статус безробітного, то з початку року це приблизно 250 тис. людей, які були зареєстровані як безробітні. На сьогодні в країні зареєстровано 100 тис. безробітних. Минулого року, якщо ми беремо 2024 рік, близько 680 тис. людей мали статус”, – сказала вона.

Водночас порівняно з 2021 “довоєнним” роком кількість безробітних скоротилася.

“Ми дійсно зараз маємо меншу кількість зареєстрованих безробітних, ніж до повномасштабного вторгнення. Це зумовлено кількома факторами: мобілізацією частини чоловіків і масовим виїздом понад 6,5 млн громадян за кордон, серед яких — значна частка працездатного населення”, — сказала директорка Держслужби зайнятості.

Жовтяк також наголосила на змінах у структурі безробітних. Якщо до 2022 року більшість безробітних становили жінки (55%), то сьогодні їхня частка зросла до 81%. Основна причина — участь чоловіків у бойових діях та менша їхня реєстрація в центрах зайнятості.

Щоб підтримати жінок на ринку праці, служба зайнятості запустила новий проєкт із перенавчання жінок на професії, які традиційно вважалися “чоловічими”. Навчання вже проходять 160 жінок, і після завершення курсу їм гарантується 100% працевлаштування.

“Навчання триває від одного місяця до пів року, залежно від спеціальності. Головна ідея — навчити під запит роботодавця. Ми отримуємо заявку і вже тоді пропонуємо жінці навчання з подальшим працевлаштуванням”, — пояснила Жовтяк.

Серед ключових викликів на ринку праці вона назвала також інтеграцію ветеранів і ветеранок, підтримку старшого покоління та профорієнтацію молоді.

“Ми готові зробити від себе все залежне, щоб допомогти ветерану, якщо не повернутись на своє робоче місце, то допомогти йому здобути нову професію, спеціальність і працевлаштувати. Безумовно, це робота зі старшим населенням, тому що, як ви сьогодні побачили, дуже багато роботодавців говорять про те, що вони готові брати на роботу людей старшого віку, внутрішньо переміщених громадян, людей з інвалідністю. Тому це теж такий наш фокус уваги, і ми плануємо навіть змінювати програми навчання під людей старшого віку. Це такі основні загальні тенденції”, – резюмувала вона.

  • На початку листопада 2024 року заступниця міністра економіки Тетяна Бережна повідомляла, що для зростання економіки Україні необхідно 4,5 млн додаткових працівників. Водночас близько 8 млн громадян з тих чи інших причин економічно неактивні. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності