У червні Україна закачала понад 1 млрд куб. м газу — максимум з серпня 2023 року
Україна нарощує запаси природного газу, мазуту та вугілля для наступного опалювального сезону. Водночас тривають ремонтні роботи на енергооб'єктах
Про це повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник.
“У червні до підземних сховищ закачано понад 1 млрд кубометрів газу – це найбільший місячний показник із серпня 2023 року. Загалом уже законтрактовано близько 3 млрд кубів імпортного ресурсу”, – сказав він.
За словами чиновника, Україна також розширює і диверсифікує географію постачання природного газу. Зокрема, пролонговано збільшену гарантовану потужність з польського напрямку, який відкриває доступ до норвезького зрідженого газу з газопроводу Baltic Pipe, а також розпочато поставки через трансбалканський маршрут.
“Це – основа енергетичної безпеки. Ми отримуємо диверсифікований доступ до газу з різних джерел, що знижує ризики й дозволяє формувати необхідний рівень запасу перед опалювальним сезоном”, – наголосив заступник міністра.
Він констатував, що нині відключень світла немає, й підкреслив, що це стало результатом цілодобової роботи енергетиків.
“Навіть ті об’єкти, які зазнали повторних руйнувань, оперативно відновлюються”, – зазначив Колісник.
Він додав, що основним фактором ризику залишаються обстріли. У разі відсутності масованих атак енергосистема буде збалансованою та стабільною.
- 12 червня директор Центру досліджень енергетики Харченко сказав, що в українських сховищах зафіксували історично найнижчий рівень запасів газу. Для успішного проходження опалювального сезону його потрібно буде імпортувати.