У Bloomberg розкрили, що може увійти до 18-го пакета санкцій проти РФ

У Bloomberg розкрили, що може увійти до 18-го пакета санкцій проти РФ 1

Євросоюз розглядає можливість відключення понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а також зниження цінової стелі на російську нафту і запровадження заборони на газопроводи "Північний потік" у рамках нового санкційного пакета

Про це пише .

За інформацією осіб, що обізнані у цьому питанні, Єврокомісія консультується з державами-членами блоку щодо цих планів. За їх словами, рішення про строки можливого запровадження обмежень поки не ухвалене. 

Окрім цього, у ЄС розглядають додаткові заборони на транзакції щодо близько двох десятків банків і нові обмеження в торгівлі на суму приблизно €2,5 млрд, аби ще більше обмежити доходи Росії та її доступ до технологій, що необхідні для виробництва озброєння.

У межах пакету, що обговорюється, Єврокомісія також планує запропонувати зниження встановленої країнами G7 стелі цін на нафту до близько $45 за барель, кажуть джерела.

Наразі це обмеження становить $60 і забороняє постачальникам послуг з країн G7 транспортувати та обслуговувати продаж нафти, якщо ціна перевищує цю межу. Для зниження ціни буде потрібна підтримка Сполучених Штатів. 

Як відмітили у Bloomberg, важливим є те, що план ЄС щодо запровадження санкцій проти газопроводів “Північний потік” вже має підтримку Німеччини. Канцлер Фрідріх Мерц минулого тижня заявив, що підтримує пропозицію Єврокомісії “розпочати роботу над європейськими заходами проти газопроводу “Північний потік-2”.  

Окремо, як зазначають автори, Євросоюз планує розширити санкції проти так званого тіньового флоту російських танкерів і розглядає нові обмеження для банків, які сприяють військовим зусиллям Москви, а також щодо Російського фонду прямих інвестицій.

Також ЄС прагне включити в новий санкційний пакет, який стане вже 18-м від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, положення про захист європейських компаній від арбітражних позовів за двосторонніми інвестиційними угодами.

  • Раніше у Bloomberg повідомляли, що Європейський Союз розглядає можливість включення газопроводу “Північний потік-2” до нової пропозиції щодо санкцій проти Росії. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності