Вloomberg: РФ просить у США дозволу на придбання літаків Boeing коштом заморожених активів Новини

Росія попросила Сполучені Штати Америки дозволити їй купувати літаки Boeing за гроші з мільярдів доларів заморожених державних активів після того, як в Україні буде оголошено припинення вогню

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерело в Москві, що ознайомлене із цим питанням. 

За словами джерела, хоча цей запит не є умовою згоди на перемир’я, Росія розуміє, що заморожені кошти не можуть бути використані для купівлі літаків без припинення вогню. Водночас, як зазначають автори, угода про купівлю літаків може стати частиною послаблення санкцій у разі припинення бойових дій.

США не обговорюватимуть жодних економічних зобов’язань, поки не буде досягнуто припинення вогню”, – заявив речник Ради національної безпеки Брайан Г’юз у відповідь на прохання прокоментувати, чи прагне Росія купити літаки Boeing. 

Державний департамент США та компанія Boeing відмовилися від коментарів. 

За оцінками американських законодавців, в США знаходиться близько 5 мільярдів доларів російських активів. Загалом США та їхні союзники заморозили близько 280 мільярдів доларів резервів Російського центрального банку, при цьому більше двох третин заблоковано в Європейському Союзі.

Також, як зазначають у Bloomberg, Росія публічно звернулася до США з проханням зняти санкції з її флагманської авіакомпанії ПАТ “Аерофлот” і дозволити відновити пряме авіасполучення між двома країнами. США публічно не відреагували на цю пропозицію.

Автори зазначають, що перспективи потенційного відновлення продажу Boeing до Росії зростають, оскільки американський літакобудівник зазнає тиску на інших ринках через тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом. Адже Китай наказав своїм авіакомпаніям припинити постачання літаків американського виробництва.

У Вloomberg нагадали, що після вторгнення в Україну у 2022 році РФ через накладені санкції зазнає проблем з ремонтом літаків. Російські авіакомпанії були змушені розбирати свої літаки на запчастини та шукати інші способи постачання компонентів і обслуговування, що потенційно ставить під загрозу стандарти безпеки.

Автори зауважили, що перший віцепрем’єр РФ Денис Мантуров у лютому заявляв, що Москва готова відновити співпрацю з Boeing, який до вторгнення в Україну був основним покупцем російського титану.

  • Раніше у Bloomberg повідомляли, що у відповідь на запровадження США мита на товари з Китаю в розмірі 145% Пекін ввів відповідні тарифи, а також китайські авіаперевізники отримали наказ не замовляти постачання від Boeing Co. 

Джерело

BloombergАвтоДональд ТрампКитайРосіяСША