Влада не створила чітких алгоритмів, якщо доведеться зливати воду із систем опалення – новини України
Ігнатьєв наголосив, що важливо забезпечити живлення каналізаційно-насосних станцій.
Місцева влада не напрацювала чітких алгоритмів, порядку дій та не призначила відповідальних людей, якщо через відсутність теплопостачання у багатоповерхових будинках потрібно буде зливати воду у системах опалення, зазначив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко у коментарі reNews, пише Владислав Обуха у статті “Раптом завтра -20°С. Чи витримає енергетика сильні морози”.
Автор статті зазначає, що в одній із районних державних адміністрацій Києва вперше було проведено нараду щодо цього питання лише на цьому тижні — після того, як синоптики попередили про сильний мороз у найближчі дні.
Попенко наголошує, що першочерговим завданням є забезпечення електроенергією каналізаційно-насосних станцій, котелень та іншої критичної інфраструктури.
“А якщо через обстріли лінії електропередачі буде зруйновано? Ситуація у Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі показала, що багато об’єктів критичної інфраструктури, зокрема, вежі мобільного зв’язку, й досі не забезпечені генераторами. Хоча нам таке обіцяли ще 2023 року, пояснюючи необхідність підвищення операторами тарифів”, — вказав голова Спілки споживачів комунальних послуг.
Енергетичний експерт Українського інституту майбутнього Станіслав Ігнатьєв зазначив, що під час підготовки до опалювального сезону у більшості областей (окрім деяких прифронтових районів) України мінімізували ризики для теплопостачання. Це вдалося зробити завдяки газопоршневим установкам, генераторам та мобільним котельням.
Експерт наголосив, що в столиці мешканці “сталінок”, “хрущовок”, панельних дев’ятиповерхівках будуть у кращих умовах через те, що теплосистема столиці розрахована на забезпечення тиску для теплопостачання в ці будинки. Водночас Ігнатьєв зазначив, що в мешканців вищої забудови можуть виникнути проблеми, якщо Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або керуюча компанія, не забезпечили резервним живленням насосну групу.
“Маємо розуміти: відповідальність теплокомуненерго закінчується там, де встановлений лічильник на вході в будинок”, — додав він.
Ігнатьєв також звертає увагу на забезпечення електроенергією насосних груп у будинках для відведення рідких нечистот і на каналізаційно-насосних станціях.
“На жаль, достовірних даних про стан цього господарства та його готовність до роботи за сильних морозів немає. І експерти не відкидають, що в багатьох регіонах із цим також можуть бути серйозні проблеми”, — пише Обух.
9 січня росіяни в Києві атакували районні котельні. Після ударів припинили працювати ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. Комунальники отримали команду зливати воду з внутрішньобудинкових систем.
Міський голова Віталій Кличко повідомив, що сьогодні вдалося відновити теплопостачання у половині будинків, які вчора залишилися без опалення.