Згідно з попереднім дослідженням Ініціативи з обліку викидів парникових газів внаслідок війни, за період з 24 лютого 2022 року по 23 лютого 2025-го викиди парникових газів, спричинені російським вторгненням, сягнули 230 млн тонн CO2 еквіваленту. Про це пише Василина Бельо, керівниця відділу клімату ГО “Екодія”, в статті “Рахунок, який доведеться сплатити природі”.
Авторка зазначає, що впродовж третього року війни викиди зросли на 30% (55 млн тонн CO2 екв.) порівняно з попередніми періодами.
“Викиди за три роки повномасштабної війни можна зіставити із загальним обсягом річних викидів одразу чотирьох європейських країн — Австрії, Угорщини, Чехії та Словаччини, разом узятих, або ж викидів від 120 млн автомобілів на викопному паливі”, – пише вона.
Найбільша кількість викидів пов’язана безпосередньо із бойовими діями — 82,1 млн тонн CO2 екв., що становить 36% від загального обсягу. Ця категорія охоплює викиди від споживання палива військовою технікою, виробництва та використання боєприпасів, виробництва військової техніки та будівництва укріплень.
На другому місці — викиди, пов’язані з реконструкцією зруйнованих будівель та інфраструктури, вони оцінюються в 62,2 млн тонн CO2 екв. (27%). Третім за обсягом джерелом стали ландшафтні пожежі — 48,7 млн тонн CO2 екв. (21%).
З іншими матеріалами авторки можна ознайомитися за посиланням.