Україна має здійснити масштабну відбудову інфраструктури, яка була пошкоджена війною. Для цього потрібно прийняти відповідний національний план та впорядкувати взаємовідносини між учасниками будівельних проектів.
“Першим питання є Національна інфраструктурна стратегія – це середньостроковий план, що, де і коли ми будемо будувати. Так історично склалося, що в Україні такого плану не було. Є якісь окремі програми розвитку, вони не завжди прив’язані до інфраструктури”, – сказала вона.
Експерт зазначила, що другий крок – це врегулювання взаємовідносин в системі “Замовник – підрядник – всі інші стейкхолдери інфраструктурного проекту”.
“Це про те, як ми відбираємо підрядника, проводимо закупівлі. Це про контрактні взаємовідносини, розподілення ризиків”, – пояснила Анна Юрченко.
Третім фактором, за її словами, має стати правильне і зрозуміле управління проектами.
“Це норми проектування, технічного нагляду. Це безпосередньо про те як інфраструктура будується і реалізується, як формується кошторис, як формуються проектні рішення”, – сказала експерт.
Вона додала, що ці реформи відповідають курсу євроінтеграції України.
“Все залежить від нас, це ж нам потрібно, нам відбудовувати державу. Ми можемо відбудовуватися 100 років, а можемо відбудуватися швидко і досить ефективно. Маємо приймати превентивні кроки”, – підкреслила Анна Юрченко.