В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму

В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму 1

Аби програми підтримки бідності були ефективними, потрібно розв'язати проблему з прожитковим мінімумом. Мінсоцполітики пропонує від нього відмовитися

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” сказала перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак.

За її словами, нині встановлені законом розміри прожиткового мінімуму суттєво відрізняються від реального, який, за розрахунками, має бути щонайменше вдвічі більшим.

“Ви знаєте, що сьогодні законом у нас встановлено багато розмірів прожиткових мінімумів, але ці розміри, на жаль, достатньо сильно, якщо дипломатично казати, відрізняються від фактичного прожиткового рівня, який ми бачимо, відповідно до наших розрахунків. І ми говоримо про те, що фактичний рівень прожиткового мінімуму, він має бути там принаймні удвічі більший, ніж те, що встановлено законом”, – сказала чиновниця.

Тому, на її думку, є необхідність реформувати саму концепцію цього показника.

Хоч законодавча ініціатива вже подана до парламенту, в уряді розуміють, що процес змін буде тривалим.

“І тому зараз ми пропонуємо взагалі на цьому етапі від нього відв’язатися. Тобто нам потрібно зараз використовувати інший показник, який буде індикатором того, що родина потрапила чи не потрапила за межу бідності”, – сказала Марчак.

Станом на липень 2025 року прожитковий мінімум становить:

  • Загальний показник: 2920 грн на місяць
  • Для працездатних осіб: 3028  грн
  • Для дітей до 6 років: 2563 грн
  • Для дітей 6–18 років: 3196  грн
  • Для осіб, що втратили працездатність: 2361 грн.

Нагадаємо, що з 1 липня 2025 року в Україні запустили експериментальний проєкт із базової соціальної допомоги для малозабезпечених сімей.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності