Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру зазначив, що деякі українські бізнеси зацікавлені в тому, щоб Україна не вступала до ЄС
Про це він сказав в етері телеканалу “Еспресо”.
“Звіт Єврокомісії щодо наближення українського законодавства до європейського свідчить про те, що насправді ще дуже багато чого не зроблено. Ба більше – у нас не зроблено більше, ніж зроблено. І це здебільшого стосується технічних критеріїв відповідності нашого законодавства європейському.
Це стосується й аграрного сектору, транспорту, енергетики – скрізь існує чимало питань, у яких ми ще не відповідаємо європейським нормам. Звісно, з цим потрібно працювати. Іноді це легше реалізувати – там, де немає серйозного опору з боку потужних гравців. Але є й такі сфери, де великі суб’єкти зацікавлені у відкладанні впровадження тих чи інших норм і стандартів, вони хочуть тягнути цей процес якомога довше. І саме там ми бачимо затримки”, – зауважив Сушко.
Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” також додав, що в Україні є гравці, які зацікавлені в тому, щоб Україна дуже довго вступала до ЄС. Їм зручно залишатися поза межами європейського права в рамках своїх бізнес-стратегій, адже вони не зобов’язані на даному етапі виконувати всі норми та стандарти. Тому цей шлях не є безпроблемним ані внутрішньо, адже існує опір, ані зовнішньо, тому що є супротив серед наших не дуже дружніх країн ЄС.
“Є певні бізнеси, які зацікавлені в тому, щоб Україна була поза Європейським Союзом, бо тоді не треба виконувати певні стандарти й норми. Це стосується норм трудового законодавства, екології, багатьох стандартів виробництва та надання послуг.
Деякі з цих реформ є досить дорогими у впровадженні, а отже, можуть призвести до збитків для певних бізнесів. Хоча вони й не дуже голосно виступають проти загальної євроінтеграції, вони пропонують: “не поспішаймо, давайте вибірково підходити, нумо обирати, що нам потрібно, а що ні”.
Вони уявляють собі євроінтеграцію як таке меню, в якому можна щось вибрати, а щось – ні. Вони кажуть про “євроінтеграцію на наших умовах”. Це все, безумовно, ілюзії. Але ми будемо це бачити, тому що чим ближче ми до поставленої мети, тим голосніше будуть звучати певні сили, які не зацікавлені в цьому процесі.
Таке було в будь-якій країні, яка вступала до ЄС, і особливо в країнах із диверсифікованою економікою та багатьма великими гравцями, де кожен з яких має свої інтереси”, – резюмував Сушко.
- Генеральна директорка з питань Європи та економічних справ Елізабет Корнфайнд перелічила переваги, які стануть доступними для України, після її вступу до ЄС.