Туск заявив, що у питанні Гренландії лідери ЄС будуть одностайними
У понедлок, 3 лютого у Брюсселі відбувається неформальна зустріч глав держав та урядів ЄС, які зібралися для обговорення питання відносин з новою адміністрацією Дональда Трампа
Про це повідомила кореспондентка Тетяна Висоцька в етері .
“Перед початком заходу, коли лідери з’їжджалися на саміт, практично кожен піднімав питання торгових війн Сполучених Штатів, які вони розпочинають проти сусідніх держав, зокрема проти Канади, проти якої були введені 25-відсоткові мита”, – зазначила вона.
У кулуарах стало відомо, що вчора вночі прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо дзвонив президентові Європейської ради Антоніу Кошта.
“Вони обговорювали питання збільшення Трампом тарифів проти Канади та домовилися тримати один одного в курсі щодо того, що відбувається. Лідери дуже дипломатично висловлюються з цього питання, оскільки не хочуть втрачати стосунки зі Сполученими Штатами, але водночас говорять про те, що Європа повинна відстоювати свої інтереси і не поступатися США“, – розповіла Висоцька.
Щодо Гренландії, на яку зазіхає Трамп, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що Гренландія не продається.
“Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, який зараз головує у Європейській Раді, заявив, що у питанні Гренландії всі лідери Європейського Союзу будуть одностайними”, – додала Висоцька.
До саміту висока представниця Європейського Союзу з питань закордонних справ виступала перед європейським дипломатичним корпусом. Вона говорила про Україну і повторила основні тези, що Європейський Союз продовжує підтримувати Україну, планує посилити воєнну підтримку і що Україна повинна виходити на мирні перемовини лише з позиції сили, каже кореспондентка.
Кая Каллас дипломатично заявила, що вона задоволена тим, що і Трамп також бачить перемовини лише з позиції сили з боку України.
- Президент США Дональд Трамп 31 січня заявив, що має у планах запровадження мита на товари з Європейського Союзу.
- Того ж дня у Білому домі повідомили про запровадження Трампом мита на товари з Канади, Китаю й Мексики з 1 лютого.
- 3 лютого очільниця зовнішньополітичної служби ЄС Кая Каллас заявила, що ймовірна “торгова війна” Євросоюзу та Сполучених Штатів Америки нашкодила б обом сторонам, а “зрадів би” їй лише Китай.
- Згодом Трамп попередив американців, що через введені мита на канадські, китайські та мексиканські товари вони можуть відчути “біль”. Водночас він запевнив, що запровадить тарифи проти ЄС.
- На тлі заяв американського лідера Дональда Трампа про майбутнє введення мит на товари з ЄС президент Франції Емманюель Макрон висловився, що Європі “доведеться поважати себе”.