Трамп звинуватив Китай і Байдена в загрозі для американських фермерів

Президент США Дональд Трамп заявив, що політика його попередника Джо Байдена та Китаю нібито ставить під удар збут продукції американських фермерів через тарифну війну

Про це він написав у своїй соцмережі Truth Social.

“Наші фермери великі, але через свою велич вони завжди опиняються на передовій з нашими супротивниками, такими як Китай, щоразу, коли відбуваються торговельні переговори або, у цьому разі, торговельна війна”, – заявив Трамп, зауваживши, що це саме відбувалося під час його першого президентства.

Трамп стверджує, що “Китай був жорстокий до американських фермерів”.

“Я закликав цих патріотів просто вистояти, і ми уклали велику торговельну угоду!, – зазначив він, нагадавши, що на підтримку сільського господарства було виділено 28 млрд доларів у рамках угоди з Китаєм.

Проте, за словами Трампа, прийшов “шахрай Джо Байден“, і “Китай значною мірою відмовився від угоди…, купивши лише частину того, що вони погодилися купити”.

На думку Трампа, Пекін не бажав виконувати угоду через “нуль поваги до нечесної адміністрації Байдена”. Президент Америки резюмував повідомлення фразою “США захистять наших фермерів!!!”, не пояснивши, у чому саме полягатиме захист.

  • Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США. 
  • 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.
  • 10 квітня тарифи США на товари з Китаю сягнули 145% через попередній указ президента Дональда Трампа про 20-відсоткові мита стосовно фентанілу.
  • Згодом Китай оголосив, що підвищує мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%. 
  • У відповідь на запровадження США мита на товари з Китаю в розмірі 145% Пекін ввів відповідні тарифи, а також китайські авіаперевізники отримали наказ не замовляти постачання від Boeing Co.

Джерело

Джо БайденДональд ТрампКитайСША