Трамп: ЄС має купити енергію США на $350 млрд для відстрочки мит
Президент США Дональд Трамп заявив, що Євросоюз задля отримання відстрочки від запроваджених ним тарифів повинен закупити американську електроенергію на суму $350 млрд
Про це він сказав на пресконференції з премʼєр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, передає Politico.
Зазначено, що такі слова Трампа стали відповіддю на заяву президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка раніше розповіла про пропозицію знизити європейські тарифи до нуля на промислові товари й автівки США за умови взаємності з боку Вашингтона.
На уточнення журналіста, чи достатньо цього для Штатів, Трамп відповів заперечно.
“У нас дефіцит з Європейським Союзом у розмірі 350 мільярдів доларів, і він швидко зникне. Один із способів, як це може легко і швидко зникнути, полягає в тому, що їм доведеться купувати нашу енергію… Ми можемо скинути 350 мільярдів доларів за один тиждень. Вони повинні купити і взяти на себе зобов’язання купити таку ж кількість енергії”, – заявив глава Білого дому.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб “підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку”.
Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.
Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про призупинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25% мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.
Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.