Трамп ударив по світовій економіці

Трамп ударив по світовій економіці 1

Войовнича торговельна політика президента Дональда Трампа завдає шкоди світовому економічному зростанню. США перебувають серед найбільш постраждалих.

Паризька організація вдруге цього року знизила свої світові прогнози, посилаючись на вплив тарифного натиску американського президента. Поєднання торговельних бар’єрів і невизначеності підриває довіру і стримує інвестиції, заявила ОЕСР, а також попередила, що протекціонізм посилює інфляційний тиск.

Наразі ОЕСР прогнозує, що зростання світової економіки сповільниться до 2,9% цьогоріч із 3,3% у 2024 році. Організація очікує, що темпи зростання в США знизяться ще більше, до 1,6% з 2,8%, що значно нижче прогнозу, зробленого в березні.Трамп ударив по світовій економіці 2

“Послаблення економічних перспектив відчуватиметься в усьому світі, майже без винятків, – сказав головний економіст Альваро Перейра. – Зниження темпів зростання і скорочення торгівлі вдарять по доходах і сповільнять зростання робочих місць”.

Трамп – головна проблема

Оцінка ОЕСР показує, як політика Трампа стала найнагальнішою проблемою для світової економіки, і не видно простого рішення. Ситуація може ще погіршитися відповідними заходами з боку торгових партнерів США, подальшою ерозією довіри або ще одним витком переоцінки на фінансових ринках, заявила ОЕСР.

Клуб 38 багатих країн опублікував свої прогнози якраз у той час, коли міністри його країн-членів збираються в Парижі на щорічну зустріч. Очікується, що серед провідних торговельних чиновників будуть торговий представник США Джеймісон Грір і торговий комісар ЄС Марош Шефчович. Також планується присутність Лінь Фена, представника Міністерства торгівлі Китаю.

“Угоди про ослаблення торговельної напруженості та зниження тарифів та інших торговельних бар’єрів відіграватимуть важливу роль у пожвавленні зростання та інвестицій і запобіганні зростанню цін, – заявила ОЕСР. – Це, безумовно, найважливіший політичний пріоритет”.

Однак організація також заявила, що навіть якщо Трамп змінить курс щодо митних тарифів, бонус у вигляді зростання і зниження інфляції не буде реалізовано негайно через постійний стримувальний чинник, спричинений зростаючою невизначеністю щодо політики.

Джерело