Трамп не хоче підвищувати мита для Китаю
Президент США Дональд Трамп заявив, що волів би не вводити мита проти Китаю. Однак така можливість зберігається.
“У нас є одна дуже велика влада над Китаєм, і це тарифи, і вони не хочуть їх. І я б вважав за краще не вдаватися до неї. Але це величезна влада над Китаєм”, – сказав він.
Як зазначає Bloomberg, Трамп часто застосовував тарифи як погрозу проти друзів і супротивників. Він заявляв, що додаткові доходи від них допоможуть фінансувати його внутрішні пріоритети. Лідер США на другий день свого перебування на посаді пригрозив ввести 10% тарифи на Китай уже з 1 лютого за те, що він дозволив фентанілу “заполонити” Америку.
Ринки сприйняли як позитивний знак те, що Трамп утримався від введення мит на Китай у перші дні свого перебування при владі, а його нещодавні погрози були м’якшими, ніж минулого року. Під час передвиборчої кампанії республіканець встановив додаткові мита на Китай на рівні близько 60%, що, за словами економістів, може підірвати торгівлю США з китайською економікою, яка сильно залежить від експорту.
“Важко зрозуміти, що саме мав на увазі президент США Дональд Трамп у своїх останніх коментарях про тарифи в Китаї… Проте важко уявити, що Трамп відступить від своїх погроз тарифами. І аналіз Bloomberg Economics показує, що для Китаю і світу багато чого поставлено на карту”, – сказав Чан Шу, головний економіст по Азії Bloomberg Economics.
Після вступу на посаду лідер республіканців дав китайському застосунку TikTok відтермінування від негайної заборони в США і заявив про низькі ризики національної безпеки цієї платформи.
У Трампа є причина уникати відчуження Пекіна ранніми торговими заходами, оскільки він намагається переконати Володимира Путіна – близького дипломатичного партнера Сі – припинити війну в Україні. “У них велика влада над цією ситуацією”, – сказав Трамп про Китай під час відеозвернення до Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Представниця МЗС Китаю Мао Нін заявила 24 січня на черговій пресконференції в Пекіні, що у США і Китаю є “величезні спільні інтереси”. “Обидві сторони мають активізувати діалог і консультації”, – додала вона.