Торговельна політика Трампа та нові мита бʼють по США, – Безсмертний

Український політик і дипломат Роман Безсмертний в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що нові мита, запроваджені Трампом, бʼють по споживачах

Про це він розповів в етері Еспресо.

“Загальні тарифи, мита – насправді такі кроки ситуацію кардинально погіршують, і погіршують насамперед у секторі споживання. Тому що всі ці розмови Трампа про захист національного товаровиробника, про повернення – усе це насамперед б’є по споживачу. У нинішню епоху, коли інвестиції в капітал, у виробництво перевершують насправді споживання, цей крок абсурдний повністю”, – сказав Безсмертний.

Не дивлячись на розмови про те, що все прораховано штучним інтелектом, треба чітко розуміти, що економіка базується на довірі. 

“Штучний інтелект – поки що істота аморальна, існує просто як набір певних цифр. Тому ті, хто поруч із Дональдом Трампом, вони йому підсунули абсолютно брехливі концептуальні підходи, і насправді першими, по кому вони вдарять, будуть США. Що стосується економічної моделі світу, доведеться певні роки цю ситуацію вирівнювати, стабілізувати”, – вважає дипломат.

Щодо місця у цій царині російсько-українській війні, російській агресії, переговорному процесу і так далі, насправді своїми діями Дональд Трамп загнав себе в кут. І на цей момент він істерить. 

“Останній тиждень Трамп шарахається від переговорів в Ер-Ріяді до поїздок Піта Гегсета на Далекий Схід, в Японію, у Філіппіни та спричинення там рейваху. Після того загострення ситуації з Іраном і фактично підготовка до атаки по Ірану. Я вже не кажу про оцей шквал 2 квітня, коли було запущено в дію попереднє рішення по тарифах і так зване нинішнє звільнення”, – зауважив Безсмертний.

Трамп шукає хоч яку-небудь маленьку перемогу або хоча б народження чергової надії для американського суспільства, яке б, з одного боку, породило довіру, хоч мінімальну, до нього, а по-друге, реанімувало надію на те, що Трамп щось може. 

“Хоча насправді, якщо ретроспективно подивитись ці два місяці його “звершень”, насправді все це має на 3/4, а може і більше, дуже поганий, негативний результат. Насамперед у Сполучених Штатах, я вже не кажу у світі. І Сполучені Штати втрачають довіру, розсипаються цілі торгівельні системи, руйнуються безпекові об’єднання. Ну і найгірше – це те, що вчорашні економічні, безпекові, оборонні партнери Америки шукають собі інших союзників. Зверніть увагу хоча б на угоду між Китаєм, Японією і Південною Кореєю про спільне реагування на митно-тарифну політику Трампа”, – зазначив Безсмертний.

У царині взагалі вузького переговорного процесу в трикутнику Київ – Вашингтон – Москва виникла пауза, яка спричинена зволіканням, затягуванням переговорного процесу московським фюрером. Однак Трамп мовчить, заявивши про те, що він злий. 

“Він компенсував цілим рядом “компліментів” у бік України. Він сподівається, що це буде в інформаційному полі витримувати баланс для того, щоб перейти до наступного етапу. Але як показали заяви з Росії – і тої ж самої старої конячої голови Лаврова, і його заступника Рябкова, – сталося те, про що ми з вами неодноразово говорили: вони знову кажуть про першопричини. А Дональд Трамп навіть слова такого не знає. Поки Вашингтон підготовлюється до того, що робити далі, за цим пройде, очевидно, випробовування війною в Ірані, продовження війни в Ємені з хуситами. А це, даруйте мені, означає, що реалізується те, в чому зацікавлена Москва, – виникнення нових вогнищ війни”, – резюмував дипломат.

Угода про копалини

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини одразу підписати повну.

28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. 

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт Угоди від США щодо корисних копалин,  Україна формує свою позицію.

Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.

31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої ​​угоди щодо корисних копалин.

Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.

4 квітня Зеленський заявив, що наступного тижня юристи представлять йому основні пункти українського драфту угоди про рідкісноземельні мінерали зі США.

Джерело

Володимир ЗеленськийДональд ТрампІранКиївська областьРосіяСША