Тенденція до зниження ціни на нафту буде зберігатися, – Рябцев

Геннадій Рябцев, експерт з питань енергетики, керівник спецпроєктів науково-технічного центру "Псіхея", зазначив, що зараз на світовому ринку нафти країни-експортери конкурують, збільшуючи видобуток та знижуючи ціну за барель, і це є погано для РФ

“Низхідний тренд буде залишатися, бо вже з’явилися повідомлення, що держави – члени ОПЕК зараз скасовують квоти на видобуток нафти. Відповідно, вони починають швидше нарощувати видобуток, а не так, як домовлялися. Це робиться для того, щоб якимось чином потіснити конкурентів на світовому ринку нафтової сировини та збільшити обсяги реалізації власної нафти, таким чином компенсувавши зниження котирувань на цей ресурс”, – пояснив експерт з питань енергетики.

За його словами, Саудівська Аравія на свою марку нафти Arab Light зменшила ціни для всіх своїх споживачів, не лише на Азійському континенті. А це свідчить, що на ринку нафти – більше пропозиція, а попит – все нижче. Підстав для зростання попиту теж стає менше. Експортери розуміють: якщо вони зараз не захоплять якомога більшу частину ринку, то точно не виконають свої бюджетні плани. Насамперед це стосується Саудівської Аравії, тому саудівці зацікавлені продавати більше нафти, а для цього потрібно знижувати ціни.

“Така політика вигідна всім тим, хто має низьку собівартість видобутку – приблизно на рівні $10 за барель, тому головне – підписати нові угоди. Саме це зараз роблять успішно і Саудівська Аравія, і Кувейт, і ОАЕ, і інші держави. До речі, від них не відстає, хоч і менший експортер нафти, – Казахстан, який фактично вийшов з угоди ОПЕК+ та швидко нарощує обсяги видобутку. Тобто сьогодні всі борються, конкурують за світовий ринок, що є погано для РФ, бо її нафтові компанії мають чи не найвищий рівень собівартості видобутку. Тому чим далі, тим гірше буде становище Росії на цьому ринку і створюватиме суттєві проблеми для її федерального бюджету. Навіть сьогодні, коли котирування не повернулися до рівня березня, то РФ не доотримує з реалізованої нафти щодобово приблизно $40 млн”, – прокоментував Геннадій Рябцев.

  • У квітні повідомлялося, що прибутки Росії від продажу нафти впали до найнижчого рівня з середини 2023 року, оскільки експорт зменшується вже третій тиждень поспіль, а ціни на нафтопродукти знижуються на тлі торговельної війни між США та Китаєм.
  • Раніше Андрій Закревський, заступник директора Асоціації енергетичних та природних ресурсів України, зауважив, що ціна $60 за барель на нафту Brent буде під кінець цього року.

     

Джерело

РосіяСША