Тарифна війна – Трамп каже, що встановить нові мита для низки країн

Тарифна війна - Трамп каже, що встановить нові мита для низки країн 1 За словами глави Білого дому, “150 країн хочуть укласти угоди”.

Президент у п’ятницю, 16 травня, заявив, що встановить “тарифні ставки” для американських торговельних партнерів “протягом наступних двох-трьох тижнів”, зазначивши, що у його адміністрації немає можливості вести переговори й укладати угоди з усіма охочими торговельними партнерами, повідомляє .

За словами Трампа, міністр фінансів США Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лутнік “розішлють листи, в яких по суті повідомлять людям, скільки ті будуть платити за ведення бізнесу в Сполучених Штатах”.

“Я думаю, ми будемо дуже чесними. Але неможливо зустрітися з тією кількістю людей, які хочуть нас бачити”, – сказав Трамп.

Президент США заявив, що “150 країн хочуть укласти угоди”, але не сказав, які саме американські торговельні партнери отримають листи з повідомленням про нові тарифні ставки.

Трамп 2 квітня оголосив про підвищення тарифів для десятків торговельних партнерів, але пізніше призупинив нові мита на 90 днів на тлі паніки інвесторів, щоб дати іноземним урядам час на переговори. Проте останніми тижнями президент США відійшов від ідеї вести переговори з кожним охочим торговельним партнером.

Хоча адміністрація Трампа надає пріоритет тарифним переговорам з більш ніж десятком країн, брак людських ресурсів і можливостей унеможливлює одночасні контакти з усіма країнами, які потрапили під нові мита Трампа. США досі ведуть переговори з кількома торговельними партнерами, зокрема з Японією, Південною Кореєю, Індією, а також із ЄС. 

Нещодавно Трамп уклав торговельну угоду з Британією. Також глава Білого дому погодився на взаємне тимчасове зниження тарифів з Китаєм, щоб виграти більше часу для переговорів. 

Тимчасова пауза у торговельній війні США та Китаю, однак, не скасовує глибинних суперечностей і викликів, які вже спричинили значні турбулентності у глобальній економіці. У статті “Торговельна війна Америки з Китаєм: можливі сценаріїАндрій Длігач запропонував чотири сценарії того, як розвиватиметься протистояння двох країн, що змінить світовий порядок.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності