Ситуація на фінансових ринках погіршилася. Інвестори позбулися надій на те, що президент Дональд Трамп змінить свою тарифну політику.
Акції 7 квітня впали, довівши триденний обвал вартості світового капіталу до приблизно 9,5 трлн доларів.
Європейський Stoxx 600 впав на 5%. Азія пережила найгірший день з 2008 року. Ф’ючерси на акції американського S&P 500 показали втрату 3%.
Трамп рішуче налаштований на тарифи, незважаючи на попередження про рецесію від відомих економістів і критику з боку керівників хедж-фондів, таких як його прихильник Білл Екман.
Трамп сказав репортерам на борту Air Force One “забути про ринки на секунду”, незважаючи на розпродаж, що охопив Волл-стріт.
“Починає здаватися, що ринок переходить у стан “продавай зараз, став питання пізніше”, – сказав Стефан Кемпер, головний інвестиційний стратег BNP Paribas Wealth Management. “Ринок шукає точку максимального болю, в якій адміністрація Трампа і/або ФРС почнуть моргати”.
Ринки по всьому світу обвалилися через розпродаж. Акції Tesla впали на 10% після того, як Деніел Айвс, аналітик Wedbush Securities знизив свою цільову ціну. Apple, Amazon і Citigroup впали приблизно на 5%.
Європейський індекс Stoxx 600 впав до найнижчого рівня з грудня 2023 року, а німецький індекс DAX ненадовго впав на 10%, перш ніж відновитися. Оборонні компанії, одні з найефективніших акцій цього року, опинилися серед тих, хто найбільше постраждав, оскільки інвестори нарощували грошові кошти, продаючи акції.
В Азії індекс Hang Seng впав на 13%, а Південна Корея також ненадовго призупинила ордери на продаж для програмної торгівлі. Політики Китаю обговорювали на вихідних заходи щодо стабілізації економіки та ринків, включно з питанням про прискорення планів з вивільнення стимулів для підтримки споживання.
Тим часом, стратеги попередили про більш глибокі втрати в разі, якщо рецесія торкнеться ринку. Трейдери також підвищили свої очікування щодо зниження процентної ставки Федеральної резервної системи цього року.