Тарифи Трампа – президент США обклав митом безлюдні острови Герд та Макдональд – карта

Люди навіть не висаджуються на території островів.

Президент США Дональд Трамп ввів мита для низки країн. При цьому нові тарифи торкнулися навіть не заселених людьми островів Герд та Макдональд. Згідно з тарифною сіткою, опублікованою Білим домом, проти островів діятимуть мита у 10%.

Вулканічні острови Герд і Макдональд – це архіпелаг, який належить Австралії та розташований у південній частині Індійського океану. В цілому архіпелаг має два основні острови – Герд і Макдональд – та на додаток складається з багатьох дрібних віддалених острівців, скель і рифів. 

Острови вважаються однією із найвіддаленіших точок на Землі. Згідно з даними із відкритих джерел, люди там не живуть. Ба більше, навіть висадка людей на островах відбувалася лише кілька разів, і то в минулому столітті. Дістатися до Герда й Макдональда можна лише морем. З Австралії такий шлях займає два тижні на суднах.

Острови, які Трамп обклав митом, відвідують туристи, однак на берег не висаджуються. На острів Герд проводять наукові експедиції.

На острові Герд живуть золотоволосі пінгвіни, антарктичні морські котики та чорнобриві альбатроси, які перебувають під загрозою зникнення.

Трамп 2 квітня оголосив про запровадження масштабних мит, які стануть частиною його економічної політики щодо перегляду торговельних відносин з іншими країнами. Адміністрація Білого дому наполягає, що ці заходи спрямовані на зміцнення американської економіки, однак експерти застерігають, що вони можуть призвести до уповільнення глобального зростання та загострення торговельних суперечок. Нові мита не торкнулися Росії, Білорусі та КНДР і в Білому домі назвали причину.

У світі вже відреагували на рішення Трампа щодо запровадження нових тарифів. Товари з України обклали 10% мита. Але у ВРУ вважають, що сильно цей тариф на економіці країни не позначиться.

У центрі економічної політики Трампа – прагматизм, масштабне зниження податків, дерегуляція, підтримка корпорацій і торговельний протекціонізм. Доктор економічних наук Володимир Корнєєв у статті «Трамп-2025. Чи настане «золота доба» для американської економіки?» розмірковував, як такі амбітні цілі нового президента США вплинуть на економіку та фінанси Штатів, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю.

Джерело

БілорусьДональд ТрампКНДРРосіяСША