Танкери з нафтою РФ зупинились у водах Китаю після того, як потрапили під санкції США

Танкери з нафтою РФ зупинились у водах Китаю після того, як потрапили під санкції США 1

Три танкери, завантажені понад 2 млн барелів російської нафти, плавають у водах на сході Китаю після того, як США ввели проти них санкції

Про це повідомляє .

За даними аналітичної компанії Kpler, судно Huihai Pacific мало прибути до порту Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня після завантаження майже 770 тис. барелів нафти сорту ВСТО з російського тихоокеанського порту Козьмино на початку місяця. Однак на вихідних він змінив курс і зараз стоїть у відкритому морі, завантажений нафтою.

Це судно, як і низка інших, потрапило під найагресивніший пакет заходів, спрямованих проти російського нафтового сектору, з моменту вторгнення в Україну на початку 2022 року.

Під обмеження потрапили кілька танкерів, а також один трейдер, який займається торгівлею ВСТО – сортом нафти, що має велику популярність серед незалежних китайських нафтопереробників.

Також перевірка даних Kpler показала, що судно Mermar, яке вийшло з Козьмино 5 січня із завантаженням більше 755 000 барелів ВСТО, також чекає біля узбережжя, хоча спочатку планувало доставку до порту Яньтай. Судно Olia, яке вирушило з російського порту 7 січня з приблизно 709 000 барелів нафти, теж змінило маршрут і наразі перебуває у водах Жовтого моря.

У виданні зазначили, що Вашингтон ухвалив таке рішення через кілька днів після того, як компанія Shandong Port Group Co., яка управляє кількома портами в провінції, закликала термінали припинити приймати нафтові танкери, що потрапили під санкції, і не дозволяти їм розвантажуватися.

Реакція України

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак відреагував на інцидент з танкерами, завантаженими російською нафтою, у водах поблизу Китаю.

“Три танкери з понад 2 мільйонами барелів російської нафти плавають у водах біля східного Китаю після того, як США ввели санкції. Такий от простій вийшов. Всі танкери, що допомагали обходити санкції, мають бути помножені на 0”, – зазначив він.

  • 10 січня США оголосили про введення санкцій щодо низки нафтових та страхових компаній РФ. До списку підсанкційних підприємств увійшли “Сургутнафтогаз”, “Газпром Нафта”, “Інгосстрах”, “Альфастрахування” та “Радкомфлот”.
  • Також слідом за США ввела санкції проти найбільших нафтових гігантів Росії – ПАТ “Газпром нафта” та ПАТ “Сургутнафтогаз”.
  • Наступного вівторка, 14 січня, Європейська комісія розпочне консультації з країнами ЄС щодо 16-го пакету санкцій проти Росії. , яка зараз головує в ЄС, сподівається, що він буде ухвалений до третьої річниці війни в Україні.

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності