Попри війну, яку розпочала Росія, українці мають оплачувати комунальні послуги в повному обсязі. Деякі категорії громадян можуть звернутися за призначенням житлової субсидії. Для її отримання потрібно відповідати певним критеріям.
Видання «Кореспондент» розповіло, про які зміни отримувачам субсидії потрібно повідомляти ПФУ та які виплати не впливають на її призначення.
Отримувачам житлових субсидій слід врахувати те, що про будь-які зміни, що можуть вплинути на призначення субсидії, необхідно протягом 30 днів повідомляти Пенсійний фонд.
Зокрема, інформувати ПФУ потрібно про таке:
- зміни в складі зареєстрованих осіб у житловому приміщенні або складі сім’ї, зміни соціального статусу членів домогосподарства;
- зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг або умов їх надання;
- зміну управителя чи виконавця комунальних послуг, створення об’єднання співвласників;
- купівлю товарів на суму понад 100 тис. грн або набуття права власності на нерухомість вартістю понад 100 тис. грн;
- придбання генераторів на суму понад 150 тис. грн;
- набуття права власності на транспортні засоби (окрім мопедів і причепів), нерухомість у містах або селищах міського типу;
- операції з купівлі іноземної валюти, банківських металів на суму понад 50 тис. грн протягом останніх 12 місяців;
- одноразовий дохід, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму;
- відкриття депозитного рахунку або придбання облігацій на суму понад 100 тис. грн;
- перебування за кордоном члена домогосподарства понад 60 днів;
- оплату за житлово-комунальні послуги, якщо вона здійснювалася третьою особою або з місцевого бюджету;
- надання в оренду житла внутрішньо переміщеним особам.
Невчасне або неповне повідомлення про перелічені зміни може призвести до втрати права на субсидію. Адже, відповідно до п. 90 Положення про порядок призначення житлових субсидій, визначеного постановою Кабміну, необхідно дотримуватися строків і правил інформування органів ПФУ.
Однак, під час розрахунку житлових субсидій не враховують до середньомісячного сукупного доходу сім’ї одноразову державну грошову допомогу «Зимова єПідтримка» та державну грошову допомогу, яка нараховується у відсотковому співвідношенні від вартості придбаного безготівковим розрахунком з використанням платіжної картки товару українського виробництва «Національний кешбек» (у межах Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні»).
Все це обумовлено змінами, внесеними до п. 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою КМУ від 22.07.2020 № 632.
Нагадаємо, чи можуть ВПО отримувати субсидію за місцем фактичного проживання.