Стало відомо, скільки Україна втратила грошей через недоотриману зброю

За одним із контрактів зброя купувалась у постачальника із Судану, який мав тісні зв’язки з ФСБ Росії та ПВК “Вагнер”. 

Україна втратила 770 мільйонів доларів через контракти з іноземними постачальниками зброї, яку так і не отримала. Про це пише Financial Times із посиланням на документи Міністерства оборони України та внутрішні матеріали, які потрапили в розпорядження видання.

Не виключено, що мова йде про певні схеми щодо розкрадання грошей з держбюджету.

Зокрема наводиться приклад з історією 28-річного американця Таннера Кука з Аризони, власника маленького магазину зброї в Тусоні. У 2022 році його компанія – OTL – отримала контракт на 49 мільйонів євро на постачання боєприпасів для ЗСУ. Україна сплатила 17,1 мільйона євро авансу, але боєприпаси так і не були доставлені. Хоча українська сторона виграла арбітраж у Відні, гроші повернути поки не вдалося.

Видання, посилаючись на документи, зазначає, що за три роки війни Україна втратила щонайменше 770 мільйонів доларів, сплачених авансом іноземним посередникам за озброєння, яке ніколи не було доставлено.

Зазначається, що ситуацію погіршують і внутрішні корупційні скандали: кілька чиновників, відповідальних за оборонні закупівлі, вже були звільнені, деяким висунуті звинувачення. Розслідуються десятки контрактів, які викликають підозри у зловживаннях.

Іноді схеми навіть були повʼязані з ФСБ Росії. Як пише FT, посилаючись на дані українського суду, у квітні 2022 року держкомпанія “Укрспецекспорт” придбала 120-мм міномети у продавців із Судану, які, як згодом з’ясувалося, мали тісні зв’язки з ФСБ Росії та ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.

Джерело

ЗСУРосія