Увечері п'ятниці, 11 квітня, митна та прикордонна служби США випустили нові інструкції, згідно з якими смартфони та комп'ютери будуть звільнені від взаємних тарифів, запроваджених президентом Дональдом Трампом
Про це повідомляє CNBC.
Трамп скасував взаємні мита на смартфони та комп’ютери
Увечері п’ятниці, 11 квітня, митна та прикордонна служби США випустили нові інструкції, згідно з якими смартфони та комп’ютери будуть звільнені від взаємних тарифів, запроваджених президентом Дональдом Трампом
Вказівки з’явилися після того, як Трамп на початку цього квітня ввів 145-відсоткові тарифи на продукцію з Китаю, що могло б серйозно вплинути на технологічні компанії, такі як Apple.
Нові вказівки також передбачають звільнення від мит низки інших електронних товарів, таких як напівпровідники, сонячні батареї, плоскі телевізійні дисплеї, флеш-накопичувачі та карти пам’яті. У виданні зазначили, що хоча ці продукти можуть бути піддані додатковим митам у майбутньому, вони, ймовірно, будуть значно нижчими за 145%, установлені на китайські товари.
Ці нововведення стали перемогою для компаній, які залежать від виробництва в Китаї, зокрема для Apple, яка, за даними Evercore ISI, виготовляє близько 80% iPad і більше половини комп’ютерів Mac.
“Це сценарій мрії для технологічних інвесторів, – заявив Ден Айвз, керівник відділу технологічних досліджень у Wedbush Securities. – Виключення смартфонів, чіпів – це сценарій, який змінює правила гри, коли йдеться про китайські тарифи”.
Він також підкреслив, що тарифи створювали серйозні проблеми для технологічного сектора.
“Я думаю, що в кінцевому підсумку керівники великих технологічних компаній говорили голосно, і Білий дім повинен був зрозуміти і прислухатися до ситуації, що це було б Армагеддоном для великих технологій, якби це було реалізовано”, – додав Айвз.
Нові виключення з тарифів застосовуються до товарів, які залишили склади до 5 квітня 2025 року. Причиною цього є те, що мита стягуються на поточну дату транспортування з заводу-виробника, складу та на судно для перевезення.
Трамп хоче укласти 90 торговельних угод за 90 днів
Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче укласти 90 торговельних угод протягом 90 днів, на які було відкладено запровадження мит щодо понад 75 країн, передає Reuters.
У понеділок, 14 квітня, до Вашингтона прибуде Марош Шефчович, керівник торгового представництва Європейського Союзу, для термінових переговорів щодо тарифів, про які Трамп оголосив 2 квітня.
У виданні зазначили, що ЄС є одним з найбільших торгових партнерів США, двостороння торгівля з яким торік перевищила 1 трлн доларів.
Проте, під час прибуття Шефчовича, міністр фінансів США Скотт Бессент буде в Буенос-Айресі, щоб підтримати економічні реформи Аргентини, хоча обсяг товарообігу зі США складає лише 16,3 млрд доларів.
Відсутність Бессента викликала сумніви серед експертів щодо ефективності адміністрації в управлінні такою кількістю переговорів одночасно.
“Ухвалення цих рішень потребуватиме серйозних переговорів, – заявила Венді Катлер, колишня головна переговірниця торгового представника США, яка очолює Інститут політики Азійського суспільства. – За цей час ми не зможемо укласти всеосяжну угоду з жодною з цих країн”.
Натомість радник Білого дому з питань торгівлі Пітер Наварро заявив, що Бессент, торговий представник США Джеймісон Грір і міністр торгівлі Говард Лутнік зможуть виконати цю роботу.
“Отже, ми збираємося укласти 90 угод за 90 днів. Це можливо”, – наголосив він.
За словами Катлер, досягнення торговельних угод, які задовольнять як Трампа, так і фінансові ринки, є “величезним завданням”. Замість цього команді Трампа, ймовірно, доведеться визначити пріоритети для ключових країн і продовжити 90-денну паузу для інших.
Навіть найменша з торговельних угод першого терміну Трампа – перегляд положень Угоди про вільну торгівлю між США та Південною Кореєю, що стосуються автомобільної та сталеливарної промисловості, – зайняла більше восьми місяців, тоді як всеосяжна Угода про торгівлю між США, Мексикою та Канадою зайняла більше двох років.
Грір запевнив, що його команда працює над цими угодами, хоча нещодавно було зазначено, що окремі країни, такі як Велика Британія та Австралія, досі не досягли результату в переговорах з адміністрацією Трампа.
- Раніше глобальний керівник відділу технологічних досліджень у фінансовій компанії Wedbush Securities Ден Айвз повідомляв, що внаслідок різкого підвищення цін на різні товари, включаючи електроніку, через запровадження Дональдом Трампом масштабних мит, вартість iPhone може зрости більше ніж втричі.